FF 3.6.13 - error/ duże zużycie pamieci

Witam czy ktoś korzysta z FireFox 3.6.13 ?

Jeżeli tak to też macie problem ze stabilnościa programu ? Tzn ciągle wywala błędy, usuwa ostatnio otwarte karty (już po błłędzie) wiesza się muli i ssie nawet 1,500,000 zadeklarowanej pamięci ?!

Cały czas wysyłam raporty o błędach ;/ Moja przyjaciółka też ma z nim problem.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Używam tej wersji od jej wypuszczenia i nie mam żadnych problemów, z poprzednimi też nigdy nie miałem. Mam od dawna ponad 30 dodatków (dużo językowych), wszystkich używam na bieżąco i jakoś nic mi nawet nie zmula (jak to się powszechnie uważa).

Uruchom go w trybie awaryjnym, żeby nie załadował dodatków, i testuj czy nadal pada. Bardzo możliwe, że to któreś z dodatków powodują problem. Radzę zapoznać się z tą stroną http://kb.mozillazine.org/Problematic_extensions. Albo też ściągnij wersję portable i sprawdź ona czy działa poprawnie.

Karty może usuwać dlatego, że miał tak ustawione w opcjach odzyskiwania.

Spróbuj ustawić ręcznie zużycie pamięci (ram i na dysku - jak, to znajdziesz w necie na prawie każdej stronie o ff). Jeśli to nie pomoże to usuń ff i wszystkie jego foldery i zainstaluj jeszcze raz. Możliwe też, że masz jakiś problem z systemem a nie z ff. Może doraźnie skorzystaj z innej przeglądarki jeśli potrzebujesz netu np. do pracy.

To ty instalowałeś foxa/dodatki albo inne programy na obu komputerach? Jeśli ty to mogłeś niechcący zmienić jakieś domyślne ustawienia.

U mnie w tą wersją Firefoxa wszystko w porządku, pracuje bezbłędnie.

U kolezanki nie instalowałem FF ona miała gorzej bo jej całą historię wywaliło ;/ U mnie tylko kasuje ostatnie karty.

Hm dodatki od wielu wersji korzystam z tych samych.I na poprzednich wersjach nie miałem problemu . ;x

Zdarza się, że jakiś dodatek, mimo deklaracji jego twórcy, nie jest kompatybilny z nową wersją ff (dodatki też się przecież aktualizują a nowa wersja wcale nie musi być lepsza). Nie musi się wcale pokazywać żaden komunikat o niekompatybilności z nową wersją ff. Taki dodatek może działać, ale działa jak jakiś sabotażysta: czasami znikają przyciski nie mające w zasadzie nic z nim wspólnego, nie pokazują się jakieś elementy oglądanych stron, brakuje jakichś opcji w ustawieniach a niektórych ustawień nie można zmienić. Czasem od razu trudno takie rzeczy w ogóle zauważyć. Za wycieki pamięci zdaje się najczęściej odpowiada właśnie któryś z dodatków. Masz doinstalowane jakieś skiny? To też dodatki, które mogą stwarzać problem.

Może jednak Twój system nie lubi Firefoxa? Używasz jakiegoś programu do automatycznego czyszczenia albo przywracania systemu/rejestru itp?

Jak pojawiły się problemy próbowałeś zainstalować z powrotem poprzednią, dobrze działającą wersję ff?

To, że problemy pojawiły się na dwóch komputerach może o czymś świadczyć, na odległość trudno coś stwierdzić. Przypomnij sobie co robiliście, instalowaliście, przed tymi problemami. No i wypróbuj wersję portable, tak jak pisałem, i napisz czy działa normalnie.

hm zrobię aktaulizacje dodatków.co do skinów to mam jeden motyw (pobrany z oficjalnej strony ff).

Nie używam takich programów,jedynie można do niego zaliczyć CC wersji 2.

nie instalowałem z nadzieją że miną, poprzednio jak miałem poważne problemy 3 dni później FF wydał nowy update.

Spróbuję jeszcze popracować na wersji PORTABLE i dam znać.

//

aktualizacje mam tylko do tego : http://img152.imageshack.us/img152/5149/aktu.png

swoją drogą dawno nie aktualizowałem dodatków a ignorowałem komunikat o pojawieniu się nowych ich wersji …być może to był błąd, trzeba wszystkiego spróbowac

Dodane 29.12.2010 (Śr) 14:45

ref