FF 3.6.28 i luki nie do zatkania?


(Kurss1005) #1

Witam, mam FF 3.6.28 i luki we wtyczce Shockwave 11.4.402 i nie mogę jej altualizować, bo ma być minimum FF4. Gdzie go znaleźć, bo na Mozili nie mogę.


(~FraQu) #2

Firefox 4.0 to jeden z najgorszych wydań. Najlepiej zaktualizuj to 10 ESR (wydanie z długim wsparciem) albo najnowszej 16.


(Kurss1005) #3

Czy 16 nie obciąży mi bardzo kompa, takiego jak w podpisie. Skąd wziąć 10 ESR ( co oznaczają te litery).


(~FraQu) #4

ESR - Extended Support Release

Firefox’a 10 ESR możesz pobrać z tego linku: Firefox 10 ESR

Natomiast Firefox’a 16 z tego: Firefox 16

Co obciążenia sprzętu musisz sama sprawdzić. Wydaje mi się jednak, że nie powinno być problemu. Przynajmniej po wyłączeniu akceleracji sprzętowej.


(Kurss1005) #5

Co to takiego i jak to wyłączyć?


(Bogdan_G) #6

Tu są do najnowszej, wszystkie 11.6 shockwave. Tą, co masz, odinstaluj Geek uninstallerem portable. Wtedy nie będzie kłopotu z zainstalowaniem nowego. http://filehippo.com/pl/download_shockwave/ Gdy nie ruszy ff 3.6, odinstaluj go Geek uninstallerem i pobierz najnowszą stabilną.


(Kurss1005) #7

Geek uninstaler- skąd go pobrać? Mam revo to może być? Shockwave ma ostatnią wersję, a jak pobrać i zainstalować Adobe Flash Plaera 11 Plugin?


(Bogdan_G) #8

http://www.instalki.pl/programy/downloa … aller.html

http://filehippo.com/pl/download_window … _ffplugin/ Zawsze przy instalacji zaznaczaj nie powiadamiaj mnie o aktualizacjach i odznaczaj toolbara.


(cinkibolek) #9

Ja pierniczę kalinka, wpisz w google “Geek uninstaler”, pierwszy link.


(Kurss1005) #10

Nie dziw się ofiarze. Geek to program dzialający jak REVO uninstaler Tak nawet na DP jest tylko mam Revo i myślałam ,że on wystarczy.


(Bogdan_G) #11

Dajcie spokój. Każdy się kiedyś nauczy, tylko czasami poboli. Miałem dwa Adobe activex dla ie, oraz ff. Rewo jednego usunął a resztki drugiego zostawił i widniał wpis w panelu dodaj/usuń programy. Dopiero Geek poinformował mnie, że to wadliwy wpis i uprzejmie zapytał, czy posprzątać resztki. Posprzątał i bezproblemowo pobrałem do systemu najnowszego activexa. Geek jest malutki, ale według mnie lepszy. Lepiej rozpoznaje.


(deFco247) #12

Od usuwania wtyczek Shockwave Player i Flash Player są specjalizowane deinstalatory: https://www.adobe.com/shockwave/download/alternates/


(Bogdan_G) #13

Wyszukiwanie pozostałości produktu Adobe po użyciu firmowego deinstalatora, to sprawdzenie, ile firma postanawia pozostawić np. w ustawieniach settings i w reg. Sprawdziłem, że taki Wise Program Uninstaller portable więcej usunie pozostałości Adobe, niż ich firmowy. Mam na pulpicie. Geek uninstaller jest ciut mocniejszy, jeśli chodzi o usuwanie opornych programów. Nie mam powodów, żeby zachwalać akurat produkty & Adobe. Aż muszę sprawdzić, co pozostawia po sobie deinstalator Adobe.