FF i IE nie łączą się z netem

Witam,

tak jak w temacie. Co może być przyczyną…? GG i inne programy, które się łączyły z internetem pracują bardzo dobrze. Oprócz wymienionych… Co robić?

najpierw sprawdzić, czy firewall ich nie blokuje. Potem sprawdź jakie masz wtyczki (nie rozszerzenia) zainstalowane. Czy nie ma tam ask, dealio i innych toolbarów

Zmień DNS-y, najprawdopodobniej padły.

A po kolei jak to wszystko sprawdzić i ewentualnie naprawić? #-o

malamalutka , http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/376,1 … z_DNS.aspx

Co do DNS możesz ustawić te:

  1. 208.67.222.222

  2. 208.67.220.220

Lub z Google:

  1. 8.8.8.8

  2. 8.8.4.4

Powodzenia. :slight_smile: Daj znać czy pomogło, bo przyczyna może leżeć całkowicie gdzie indziej, ale równie dobrze to może rozwiązać sprawę.

#-o teraz to na drugim kompie pisze, że kabel sieciowy jest odłączony. A jest poprawnie podłączony, sprawdzałam kilka razy. Więc jakby nie było netu to i inne kompy by nie działały, tak? ![-o<

Wpisałam, tak jak zostało podane, i nadal jeden komputer nie łączy się z przeglądarkami…

malamalutka , używasz routera ? Jak tak to dns musisz ustawić na routerze.

Tak używam… :expressionless: :expressionless: Tylko, że pojawia się problem jak mam to zrobić? Ustawiając na routerze, mogę odciąć wszystkie komputery od neta…tak?

Nie ,zmiana DNS nie odetnie Cie od neta ,może być wymagany restart routera :wink: Podaj model routera ,znajdę instrukcję i postaram się pomóc.

Konkretnie nie podam modelu, gdyż sama nie wiem jaki jest #-o Jakiś “edimax” :cry: I np też próbowałam Panel sterowania->narzędzia administracyjne->usługi->zapora systemu windows/Udostepnianie połaczenia internetowego-> na zatrzymaj. I też nic nie pomogło.

malamalutka , w ustawieniach kart sieciowych nic nie rób.Wróć do automatycznych ustawień DNS ,które zmieniłaś po odpowiedzi greh.


a) Zmiana DNS

Zaloguj się na router przez przegladarkę i szukaj ustawień typu Network Settings i Manually Set DNS(zaznacz)

Primary DNS: 8.8.8.8

Secondary DNS: 8.8.4.4

Zapisz będzie pewnie restart routera.

Lecz zanim zmienisz dns ,spróbuj zresetować ustawienia w panelu sterowania > opcje internetowe > zaawansowane i resetuj.

Ja mam po angielsku… Więc, Internet Options -> Advanced i … Reset, tak?

Tak.

Hm…ale z tego co pisze to kasuje wszelkie hasła i loginy oraz strony ulubione. Ale! Tylko w IE, który teraz ma w nawiasie (No Add-ons), a co z FF? Można jakoś zrobić ten reset by pozostały ulubione, hasła i loginy?

IE działa ,wyświetla strony ?

Można spróbować wyeksportować, a potem importować. Oczywiście mowa o ulubionych.

Hasła raczej niestety przepadną.

Niestety nadal nie. Może warto z mozillą popróbować…ale czego?

Poprzednia strona - patrzyłaś ,próbowałaś ?

Włącz rozszerzenia przeglądarki innych firm w Opcjach internetowych > Zaawansowane .No Add-ons powinno zniknąć.

Chyba trzeba próbować z DNS na routerze.

Tylko jak to włączyć? Jak nazywa się to co trzeba zaznaczyć? Próbowałam wszystkiego prócz z tym routerem z DNS.

Enable third-party browser extensions -lub coś w ten deseń.

Dodane wtorek, 30 lis 2010, 20:23

Sprawdź też plik C:\Windows\System32\drivers\etc\>hosts< Otwórz>Notatnikiem .Jeżeli będzie wyglądał tak ,to jest ok:

jeżeli pod ostatnią linijką będą jakieś wpisy ,adresy ,to je usuń > zapisz