FF i niedziałająca masa dodatków

Dlaczego niektóre dodatki w FF mam wyłączone? Przy niektórych owszem jest info, że są niezgodne z dana wersja, ale niektóre jak np. DownloadThemAll jest po prostu wyłączony i nie ma możliwości jego włączenia. Czyżby serio nie działało aż tyle dodatków?

Jak to nie ma możliwości ich włączenia? A masz możliwość wyłączenia tych co są włączone czy też nie?

Możesz dać screena jak to wygląda?

Jeśli jakiś dodatek nie jest kompatybilny z daną wersją przeglądarki to jest to wyraźnie napisane i tylko tych nie można włączyć (są sposoby na ominięcie tego ale nie w tym rzecz), wszystkie inne dodatki można swobodnie włączać i wyłączać oraz deinstalować.

Wszelkie odstępstwo od tego będzie świadczyło że dzieje się coś złego w przeglądarce, bywa że jakieś dziwne złośliwe dodatki manipulują działaniem przeglądarki uniemożliwiając ich wyłączenie i/lub deinstalację (co jest oczywistym naruszenie zasad publikacji dodatków w mozilla addons i tylko przez malware mogą się one dostać do systemu) lub w inny sposób manipulują stroną zarządzania dodatkami aby móc kontynuować swoją złośliwą działalność.

Prawdopodobnie masz Coś takiego złośliwego w przeglądarce, wejdź w menu pomoc (lub ikonka pomocy w interfejsie Australis) i wybierz opcję “uruchom ponownie z wyłączonymi dodatkami” i zobacz czy coś się zmieni na stronie zarządzania dodatkami.

Jasne, oto screen: http://i62.tinypic.com/8whxk5.png

 

Wiem, ze można to ominąć,ale jak mówisz nie o to chodzi. Właśnie też wiem o wyświetlaniu niekompatybilności (co jest widoczne na screenie  przy niektórych dodatkach). Dlatego tez zastanowił mnie fakt, że części dodatków nie mogę włączyć.

 

PS; W trybie awaryjnym mam wszystko wyłączone - tak jak ma być. Włączyć mogę tylko te dodatki, które obecnie mam włączone- pozostałe bez mian (albo niekompatybilne, albo brak opcji włączenia).

Może podasz, która to wersja Firefoksa?

http://www.dobreprogramy.pl/Uzywasz-Firefoksa-Czekaja-Cie-klopoty-z-rozszerzeniami-do-przegladarki,News,60400.html

bachus, po pierwsze ten wpis dotyczy zmian jakie będą wprowadzone dopiero w wersji 36, kolega nie napisał jakiej wersji używa ale nie sądzę aby miał już wersję 36.

A po drugie zmiany w FF 36 o których mowa w tym artykule mogą spowodować problemy w działaniu niektórych dodatków, wątpię aby wynikiem tego był brak opcji włączenia dodatków na stronie zarządzania nimi.

 

Komentarze czytałeś?

FF w wersji 35.0. Zaktualizowany bodajże wczoraj czy przedwczoraj. Problem jednak występuje od wersji przed 35 oznaczonej numerkiem 34.0.X, myślałem jednak, ze zaszły jakieś zmiany i wtyczki zostaną w miarę szybko zaktualizowane, jednak zdziwił mnie fakt, kiedy zajrzałem do menadżera dodatków i zobaczyłem, że one są kompatybilne 9teoretycznie), a stale wyłączone.

Nie czytałem, przejrzałem je teraz ale nie wnoszą one nic wartościowego do sprawy.

A wracając do tematu to jak narazie najbardziej sensowny wydaje się wniosek że coś masz w systemie lub w samej przeglądarce co w nieautoryzowany sposób zmodyfikowało stronę zarządzania dodatkami usuwając przycisk włączenia dodatku, może to też być uszkodzenie profilu użytkownika w przeglądarce.

Sprawdź coś takiego, wyłącz jakiś dodatek który jest teraz włączony i sprawdź czy da się go ponownie włączyć (najlepiej po restarcie przeglądarki lub nawet systemu), jeśli nie da się to już wszystko jasne.

Może też być tak że z jakiegoś powodu przeglądarka została u ciebie trwale uszkodzona (ale to mało prawdopodobne), w takim przypadku całkowite jej usunięcie i zainstalowanie na nowo powinno rozwiązać problem.

Warto byś przeskanował system czy nie masz jakiegoś syfu, skan dobrym antywirem i AdwCleanerem powinien tu wystarczyć.

Po wyłączeniu dodatku i restarcie zarówno przeglądarki jak i systemu te dodatki, które wyłączyłem ręcznie mogę włączyć. Skan oczywiście, ze zrobię - akurat będzie dzisiaj chwila kiedy komputer nie będzie aż tak potrzebny. Przywykłem trochę do tych rozszerzeń, a chciałbym uniknąć całkowitej reinstalacji przeglądarki.

W takim razie jeśli niemożność włączenia tamtych dodatków wynika z działalności czegoś złośliwego to albo jest to coś nieaktywne albo koncentruje się na tamtych dodatkach.

Może któryś z zainstalowanych i włączonych dodatków to powoduje, przydałoby się wszystkie ręcznie wyłączyć i zrobić restart a potem sprawdzić czy dalej nie można tamtych włączyć (w normalnym trybie, nie awaryjnym).

Jak da się je włączyć to włączaj po kolei pojedynczo dodatki (najlepiej po każdym zrobić restart przeglądarki) i sprawdzaj czy w którymś momencie sytuacja się zmieni.

Ale coraz więcej wskazuje na uszkodzenie profilu użytkownika w przeglądarce.

Niestety zarówno to, co pisałeś nic nie daje. Mogę włączyć jedynie to, co wyłączyłem. Sam skan również nic nie wykrył. Zarówno AdwCleaner, jak i DrWeb, jak i antywirus. Wszystko czyste. Być może faktycznie cos się uszkodziło. Trzeba będzie zrobić backup zakładek, bo właściwie tylko to tam jest, przeinstalować przeglądarkę i doinstalować rozszerzenia na nowo. Trudno. Zobaczymy czy to przywróci działanie dodatków. Mam nadzieję, że tak :slight_smile: