FFDShow audio dla W10

Witam

Czy jest „ffdshow audio” dla W10?
Jeśli tak, to gdzie go znaleźć?

Chciałbym jak najmniej treści instalować, czyli uniknąć instalowania dużych paczek kodeków.

P.S. Chodzi o wprowadzenie małego opóźnienia do odtwarzanego dźwięku.

W sumie, to potrzeba najnowszego sterownika dźwięku, w moim przypadku snappy znalazł mi tegoroczny realtek, bo system zaktualizował mi do sterownika z 2016 roku.
W sumie, to nie trzeba mi było WMP, bo niedorobiony. Nawet funkcje multimedialne całkowicie wyłączyłem. I dźwięk miałem wporzo. A paczka z kodekami, to ino wirus. Każda ma wskazania na virus total. Bierze się vlc, albo mały mpc-hc i wsio gra, odtwarza. Te programy mają własne kodeki. Jedyny kodek, jaki doinstalowałem, to LAV Filters i jest na domyślnych ustawieniach dźwięku i można mu ustawić opóźnienie dźwięku na panelu konfiguracji enable audio delay
Snap622
Opóźnienie ustawia się w milisekundach.
LAV Filters ma też panel ustawień video. To kodek H264 i mnogo ustawień.
Żaden codec pack, bo często się gryzą z istniejącymi.
Mam dwie karty dźwiękowe - na iiama monitor i na komputer.
MPC-HC będzie ślicznie odtwarzał 4k i nie ma jak WMP usługi udostępniania media player w internecie.
Jest tego kodeka sporo 85 722 KB wszystkiego, ale jest bezbłędny.

Dzięki.
Możesz dać linka do tego LAV Filters, które zainstalowałeś?
„audio delay” mi całkowicie wystarczy.

Edycja
Po rozpakowaniu LAV Filters są tam - między innymi - trzy pliki .bat:
install_audio.bat
install_splitter.bat
install_video.bat
Czy żeby zainstalować ten kodek muszę kliknąć wszystkie trzy, czy wystarczy ten pierwszy?

Po zainstalowaniu jest już wszystko aktywnie, załadowane w systemie, ale pobierz od razu instalacyjny LAVFilters-0.75.1-Installer.exe u źródła:

Będzie w menu start:
Snap623
Każdy ma osobne okno.

Dzięki serdeczne.
Czy LAV Splitter trzeba jakoś skonfigurować, czy zostawić domyślną konfigurację?

Ja zostawiłem domyślnie, bo to ustawiony już multi formatowy splitter mediów, a za filmy, to się nie brałem.
Już w XP cieszyłem się z ustawień h624 i filmów 4k. Nawet mnie wyśmiewano. Przydał się w win 7 i teraz w win 21H1

Jak coś to FFDShow ma status nieaktywnego: ffdshow tryouts | Download może czuli premierę Windows 10 w kościach i ceregiele z aktualizacjami.

Niestety „audio delay” nie działa. Powoli zwiększałem wartość, aż doszedłem do 300 ms, czyli 0.3 sek. - takie opóźnienie to nawet półgłuchy by usłyszał.
Opiszę co chcę uzyskać. Gdy w kursie j. angielskiego klikam klawiszem by odtworzyć dźwięk danego słowa/wyrażenia, to dźwięk zaczyna się odtwarzać w momencie gdy klawisz jest w dolnym położeniu. Chciałbym uzyskać takie opóźnienie by głos się pojawiał dopiero w momencie gdy klawisz wróci do swojego górnego położenia.
Jakieś pomysły by „audio delay” zadziałało?

P.S. Podczas instalacji zostawiłem opcje x64 - mam 64 bitowy Windows,
a opcje x86 wyłączyłem. Może to błąd?

Jak stara apka jest 32 bitowa to może błąd.

Opcjonalnie plik na tyle czysty, że jest poza mechanizmem FFDShow czy LAV Filter.

O jakiej starej apce mówisz?

No ten kurs angielskiego, sprawdź czy jego plik „exe” jest może jest tylko 32 bitowy.

Jak to się sprawdza?

P.S. Program to SuperMemo UX, ale to nie on przecież odtwarza audio. Wg programu za odtwarzanie dźwięków odpowiedzialny jest WMP.

Edycja

Odinstalowałem i ponownie zainstalowałem z zaznaczonymi opcjami x86 i x64. Niestety dalej nie ma opóźnienia.

Możesz zrobić globalne opóźnienie na cały system z pomocą Eualizer APO

obraz

Sprawdziłem, działa. Nawet bardzo duże opóźnienia. Poza tym jest tam bardzo dużo fajnych opcji.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.