FFDShow - szare kwadraty na obrazie

Witam. Wiecie co zrobić , żeby nie pojawiały się te szare kwadraty na obrazie przy kodeku FFDShow?

W jakim programie/odtwarzaczu używasz FFDShow? Czy musisz go używać? FFDShow nie był od dawna aktualizowany. Może Twój odtwarzacz potrafi sam odtwarzać takie pliki wideo, tylko musisz zmienić ustawienia. Jeśli nie, to odinstaluj FFDShow i zainstaluj LAV Filters. To są najczystsze i najczęściej aktualizowane dekodery audio/wideo.
Jaki to jest plik wideo? Jaki kontener (mp4, mkv)? Jaki kodek wideo jest w nim użyty (avc/h.264, hevc/h.265, avi)? Możesz sprawdzić programem MediaInfo. Jaki masz system?

Używam go w programie DVB Dream. Chcę go używać ponieważ przy nim małe obciążenie ma procesor i grafika. Przy LAV Filters tnie obraz i rośnie bufor.

DVB Dream nigdy nie używałem, a i FFDShow-a wieki temu. Nie dam się w nim samym w ustawieniach video zmienić dekodera dla danego kodeka? Tutaj:
image

Jaki kodek wideo jest w strumieniach/plikach wideo DVB Dream?
Czy gdy próbowałeś LAV, byłeś pewny, że FFDShow był odinstalowany lub na 100 procent wyłączony, bo pamiętam, że lubił się wcinać gdzie się dało i mogło się okazać, że działają dwa dekodery wideo jednocześnie i dlatego CPU/GPU nie wyrabiał i cięło. Więcej już nic nie przychodzi mi do głowy. Może ktoś inny lepiej to ogarnia.

Kodek w strumieniach/plikach wideo DVB Dream jest FFDShow.

konradpaluszek to jest nadal forum techniczne (a nie wróżbiarskie :wink: ) i wypadałoby już w pierwszym poście napisać więcej o swoim problemie. Przypuszczam, że dostałeś lajka od krystian3w właśnie za to, jak “wiele” info nam podałeś. Gdy poprosiłem o doprecyzowanie dowiedzieliśmy się łaskawie, że masz problem z FFDShow w DVB Dream.
FFDShow to jest aplikacja/zestaw filtrów DirectShow itp. Do odtwarzania różnych formatów (Format na zdjęciu ustawień np. H.264/AVC) używa różnych bibliotek (Decoder, np. libavcodec). Jeśli klikniesz na np. libavcodec dla np. H.264/AVC, to pojawia Ci się rozwijana lista z innymi opcjami? Jeśli tak, to wypróbuj te inne.
Potrzebna jest też informacja jakim kodekiem jest stworzony Twój plik wideo. Jeśli masz wideo na dysku, to użyj programu MediaInfo. Jeśli to jest strumień z internetu, to przypuszczam, że DVB Dream ma gdzieś info/właściwości tego streamu, pod prawym myszy lub w menu. Powinienieś zobaczyć kontener, np. mp4, ts i co jest w środku, czyli kodek wideo, np. h.264/avc i kodek audio, np: aac itp. Może się okazać, że FFDShow już go nie obsługuje. Albo plik jest uszkodzony. Albo masz kilka kodek paków i się gryzą. Over and out!

Co mam więcej napisać, jak nic więcej się nie dzieje?