Fglrx-nie działa aticonfig, Compiz i Emerald, Debian

Witam

Po odrobinie przerwy zainstalowałem na powrót Debiana(Squezze). Miałem z nim troszkę problemów ale zima idzie to i więcej czasu bedzie, bateria mi nie jest zbyt często potrzebna to i bez acpi=off przeżyje. Instalacja poszła ok, zrobiłem głos itp. To se zainstaluje fglrx(otwartych nigdy mi sie nie udało) no i po kolei:

Debian~$ apt-get update

Debian~$ apt-get install module-assistant fglrx-driver fglrx-kernel-src


Kompilujemy i ładujemy sterownik

Debian~$ module-assistant prepare

Debian~$ module-assistant update

Debian~$ module-assistant a-i fglrx


Zmieniamy xorg.conf

Debian~$ aticonfig --initial

tylko zamiast apt-get używałem amptitude, dochodzę do tego miejsca:

debian:/home/mateuszek# aticonfig --initial

aticonfig: No supported adapters detected

debian:/home/mateuszek# aticonfig --initial

aticonfig: No supported adapters detected

debian:/home/mateuszek# glxinfo | grep direct

X Error of failed request: BadRequest (invalid request code or no such operation)

  Major opcode of failed request: 129 (GLX)

  Minor opcode of failed request: 19 (X_GLXQueryServerString)

  Serial number of failed request: 14

  Current serial number in output stream: 14

debian:/home/mateuszek# glxgears -printfps

Usage:

  -display set the display to run on

  -stereo run in stereo mode

  -fullscreen run in fullscreen mode

  -info display OpenGL renderer info

  -geometry WxH+X+Y window geometry

debian:/home/mateuszek#

nie mam pojęcia co dalej, zignorowałem ten błąd i spróbowałem zainstalowac compiza, nie działa. Dodam ze filmy można normalnie oglądać i już raz te sterowniki działały w miarę dobrze u mnie… sprzęt z podpisu

Pobierz ze strony ATI sterowniki dla swojej karty graficznej. Po ściągnięciu, odpal plik który ściągnąłeś. W razie dalszej niemożliwości odpalenia Compiza, pokaż logi z instalacji sterowników fglrx (/usr/share/ati/fglrx-install (lub coś w tym stylu)).

http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx nie ma tutaj mojej karty, nawet w wypadku sterowników do windows…

w podanym katalogu usr/share/ nie wiedzę ati, fglrx ani podobnego folderu…

Pobierz zatem sterowniki dla ATI Mobility Radeon X1800 i spróbuj również ATI Radeon X1900 Series.

ściągnąłem ale przy instalacji mam problem… http://wklejto.pl/45998

instalacje usiłuje zrobić przy pomocy tego poradnika: http://www.debian.linux.pl/viewtopic.php?p=6246#6246

oraz http://www.debian.linux.pl/viewtopic.php?p=118#118

tak samo sie skończyło po wpisaniu na końcu Debian/testing oraz sid…

To help dpkg-shlibdeps find private libraries, you might need to set LD_LIBRARY_PATH.

dh_shlibdeps: dpkg-shlibdeps returned exit code 2

make: *** [binary] Error 1

dpkg-buildpackage: error: debian/rules binary gave error exit status 2

Removing temporary directory: fglrx-install.WULDjy

Generating package: Debian/squezze

Error: Distro Version entered incorrectly or not supported, use --listpkg to identify valid distro versions

Removing temporary directory: fglrx-install.gkxmC3

dodam ze mam wersję Squezze

Nie generuj paczek, po prostu uruchom samą instalację.

mam tą instalke(.run) na pulpicie. Nadaję jej prawo do wykonywania jako program. przy próbie uruchomienia(dwuklik uruchom) pojawia się na pulpicie folder który znika po kilku sekundach, przy wybraniu uruchom w terminalu terminal sam sie zamyka po krótkim czasie… Jakieś pomysły? próbowałem zignorować ten moment ale jest jak było…

debian:/home/mateuszek# aticonfig --initial 

aticonfig: No supported adapters detected

Uruchom terminal, wejdź do katalogu gdzie masz instalkę, odpal ją poprzez:

# ./ati-*

i pokaż ewentualny log z niepowodzenia instalacji.

sterowniki ATI działają z xorg-server<1.7

w repo debiana jest 1.6.5 chyba w niestabilnym, na nim działają bez problemów

pokaż log

debian:/home/mateuszek/Desktop# ./ati-driver-installer-9-3-x86.x86_64.run

Created directory fglrx-install.uXxtZ3

Verifying archive integrity... All good.

Uncompressing ATI Proprietary Linux Driver-8.593...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

==================================================

 ATI Technologies Linux Driver Installer/Packager 

==================================================


Error: ./default_policy.sh does not support version

default:v2:i686:lib::none:2.6.30-2-686; make sure that the version is being

correctly set by --iscurrentdistro


Removing temporary directory: fglrx-install.uXxtZ3

debian:/home/mateuszek/Desktop#

pogrzebałem trochę ale nie widze tego logu w usr/share… zrobiłem coś takiego ale to samo

debian:/home/mateuszek/Desktop# rm -f fglrx-install.uXxtZ3

debian:/home/mateuszek/Desktop# ./ati-driver-installer-9-3-x86.x86_64.run

Created directory fglrx-install.DTAhrA

Verifying archive integrity... All good.

Uncompressing ATI Proprietary Linux Driver-8.593...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

==================================================

 ATI Technologies Linux Driver Installer/Packager 

==================================================


Error: ./default_policy.sh does not support version

default:v2:i686:lib::none:2.6.30-2-686; make sure that the version is being

correctly set by --iscurrentdistro


Removing temporary directory: fglrx-install.DTAhrA

Rozumie że to robisz przy wyłączonych x (chyba jednak nie bo po po prostu skopiowałeś to z terminala) i jako root

why?

próbowałem też przy wyłączonych x’ach(killall gdm-chyba że to źle robie)ale jest to samo!

To powiedz mi jak skopiowałeś to w poprzednim poście, bo chyba czegoś nie wiem. Czy są X wyłączone możesz sprawdzić dając CTRL + ALT + F7, jeżeli masz czarny ekran to jest okej, z tych błędów co wyczytałem to jest problem z wsparciem dla twojego jądra, pisze tam coś o parametrze --iscurrentdistro ale nie wiem co z tym zrobić.

Wybierasz opcję instalacji czy tworzenia paczek?

wpisałem to jak pisał Kaka’ w terminalu, po przeczytaniu Twojej wypowiedzi zrobiłem to samo wyłączając x’y ale wynik był identyczny…

nie bardzo rozumiem: wpisałem polecenie które podałeś, instalator nie zadawał żadnych pytań, jeśli jednak chodzi o to jak bym chciał to zainstalować(w tym howtu było o stworzeniu paczek a Ty mówiłeś aby zainstalować) jest mi to obojętne, byle działało…

Dodane 04.11.2009 (Śr) 20:11

też to zauważyłem, ja nie mam ani tyle doświadczenia aby samemu wiedzieć czy nawet dojść do tego co zrobić z takim parametrem…

Możesz spróbować dodać do polecenia:

./ati-driver-installer-9-3-x86.x86_64.run --iscurrentdistro

I zobaczyć co to da.