Fiat Cinquecento-dziury w progach

(Marcin1025) #1

Mam takie auto i są w nim okropne dziury w progach czym je byście zalepili?

temat założyłem dla tych co lubią po informatyce motoryzację

(Cobra000) #2

wytnij stare, wspawaj nowe. polecam montaż plastikowych wkładek do nadkoli tylnych (jeżeli jeszcze takich nie masz), tylne nadkola strasznie gniją i robią się dziurawe.

(Marcin1025) #3

dziurawe nie są nadkola tylko progi pod spodem od ziemi a spawanie nie wchodzi w grę za duże koszty myślałem o żywicy a w dziurę najpierw wepchać pianki do montażu okien,co o tym sądzisz

(ra-v) #4

To ci potrzyma z 2 lata i zacznie bardziej pękać. Jeśli rdza zaatakowała metal to trzeba to wyciąć i wspawać nowe bo inaczej będzie korodował dalej. Czy fragmentami wycinać nie wiem - zależy jak gnije. Progi dość mocno usztywniają podwozie, dlatego jeśli już wymienia się całe koszt to pewnie z 200 zł za oba + drugie tyle za robotę.

A co żywicą zrobisz - nic. To jest dobre do błotników i zderzaków a nie takich rzeczy.

Trudno wróżyć z kuli więc pokaż tak to masz przegnite.

(Marcin1025) #5

dziury mam pod spodem progu jedna ma koło 10 cm druga koło 30-35cm,blacha nie jest zaspecialna chodzi oto żeby wytrzymało to 2 miesiące 3 góra potem idzie samochód na żyletki czyli narazie można by tą żywicą a do środka progu wstrzyknąć trochę tej pianki?

bo co można jeszcze innego zrobić żeby było tanio i wytrzymało góra 3 miechy?

(xomo_pl) #6

IMO na 2 czy 3 miesiące to zrób to najtaniej jak się da albo... nie rób wcale bo inwestowanie w to "auto" to marnowanie kasy...

Było robić jak się rdza pojawiła a nie czekać aż dziura na wylot będzie :smiley:

(Marcin1025) #7

pierun z tym autem może się załata czymś pomyśle jeszcze

(ra-v) #8

To podspawaj jakimś dobrym kawałkiem metalu a dziury zaklej szpachlą i sru :slight_smile: