Fiat punto II - wasze opinie

witam mam pytanko odnośnie fiata punto II trafia mi się rocznik 2000 autko salonowe nie sprowadzane o pojemności 1,2 ze 11tys zl i tak zastanawiam się nad kupnem może ktoś z userów posiada takie autko lub posiadał i mógłby się szerzej wypowiedzieć o nim. Pozdrawiam

Jeździłem takim egzemplarzem. Wersja 16v całkiem dobrze się sprawuje. Problemy z akumulatorem i korodujący układ wydechowy. Nie piszesz nic o przebiegu, ale cena atrakcyjna. Jeżeli to pierwsze auto i nie boisz się samodzielnych małych napraw, to za ta kasę, może być.

przebieg: 97 000 km .

tak to będzie 1 wlasne auto, co masz na myśli piszac samodzielne male naprawy? az tak się psuje.

Moc auta to 60KM a więc chyba 16V

Nie, 60 KM to 8v. Małe naprawy, przy tym wieku auta, to raczej wymiana drobnych elementów eksploatacyjnych. Poważniejsze to service i koszty. Ta wersja, którą chcesz kupić, ma trochę słaby silnik. Przy wyprzedzaniu na trasie, brakuje momentu obrotowego. Do jazdy miejskiej dość dobry wybór, przyzwoite spalanie.

czy lepiej kupić mazde 323F 1996-1998 (szyby bez ramek) też można znależć w podobnej cenie

Ja bym brał zdecydowanie Mazde. Teoretycznie lepsza marka, jest na pewno mniej awaryjny, więc koszty powinny być mniejsze przy naprawach (o ile jakieś będą).

W tej cenie i w tym roczniku to będziesz miał silnik coś koło 90KM - więc stosunkowo więcej.

Brałbym Mazde bez dwóch zdań - mniejsza awaryjność, moim zdaniem bardziej atrakcyjny design :slight_smile:

Tylko dobrze poszukaj - bo dużo tłuczonych jest - i słabo naprawianych - a jak na taki model trafisz to możesz drugie tyle na naprawę wyłożyć :x