Ficzer dla anonimów, aby zalogowanym żyło się lepiej

Niezalogowaniu użytkownicy aka Anonimy to często plaga, niektórych wpisów, newsów, czy artykułów.
Nie wszystkie, ale większość.

Toteż jakże upragnionym ficzerem przeze mnie i zapewne wielu zalogowanych użytkowników jest możliwość ukrywania treści takiej twórczości.
Niestety, pojawia się wówczas problem, że ukrycie tych komentarzy, często burzy porządek jakiejś dyskusji.

Przykładowo jeden użytkownik z kontem napisze komentarz, odpisze mu kilku anonimów których radośnie ignoruje. Ale drugi zalogowany włączy się do dyskusji odpowiadając na anonimową treść, ale jej nie cytuje. Wówczas pierwszy użytkownik, ma problem chcąc odpowiedzieć drugiemu, a nie znając w pełni kontekstu jego wypowiedzi.

Przykład takiej sytuacji wymusza wyłączenie ukrywania.

A gdyby tak, użytkownicy bez konta, byli informowani, np. informacją/ikoną przy nazwie użytkownika(z kontem) w komentarzach, że dany użytkownik zalogowany ignoruje/nie widzi ich postów. Lepiej jakby taka informacja dodatkowo była widoczna przy pisaniu odpowiedzi/komentarza.

Albo jeszcze lepiej dodatkowo zablokować anonimowym użytkownikom możliwość pisania odpowiedzi (poprzez przycisk “Odpowiedz”) do innych komentarzy. Chcą się wypowiedzieć w temacie newsa, ok dalej bedą mogli. Ale niech nie mają możliwości wtrącenia się do dyskusji i jej zepsucia. Wówczas ich komentarze dla ukrywających będą tylko pustym elementem wydłużającym scrollowanie (co swoją drogą też mogło by zostać naprawione).

Potencjalne zalety:

  • Osoby które chcą się wypowiedzieć na jakiś temat, a nie chcą zakładać konta, dalej mogą to robić.
  • “Anonimowe” trolle nie wtrącałyby się w dyskusje. Jeżeli chcą się wtrącić albo też szukają atencji to zakładają konto, które łatwiej zablokować/moderować. Takie ryzyko, ale jakoś z tym walczyć trzeba.

Taka propozycja do włodarzy DP do przemyśleń i dyskusji.

Zawracanie kijem Wisły. Rozwiązanie anonimowego chamstwa jest bardzo proste: wstęp tylko dla zalogowanych.

Wychodzę z założenia, że anonimowe posty nie mają żadnej wartości. W związku z tym nie tylko ich nie czytam, ale również ignoruję dyskusję, która się rozwija pod anonimowym postem - nawet jeśli w dyskusji uczestniczą zalogowani użytkownicy.

3 polubienia

@Perceptron

Zapomnij. Anonimki to nie wszystko. Jako tako sytuację może uzdrowić tylko weryfikacja multikont, ale żeby to przeprowadzić, zrodzić musi się w światłych umysłach blokada proxy, vpn, maili tymczasowych i egzekwowanie regulaminu od całej rzeszy zalogowanego chamstwa.

2 polubienia

Problem w tym że sporo chamstwa pochodzi z zalogowanych kont.
Jest kilka przypadków które notorycznie trollują i nic im się nie dzieje.

W sumie ja na DP już zbyt często komentarzy nie czytam, rzadko są merytoryczne, a na przebijanie się przez ścianę chamstwa i “ad personam” szkoda czasu.

2 polubienia

Mogę się domyślać, że samo sama możliwość komentowania przez niezalogowanych użytkowników jest wymuszona/odziedziczona po obecnym właścicielu Dobrychprogramów i innych jego portalach. Mam dziwne wrażenie, że kwestia istnienia anonimów może nie podlegać dyskusji. Nie zablokują, bo spadnie klikalność i aktywność w newsach.

@marcin82
Egzekwowanie regulaminu i moderacja wpisów to powinna być już na dzień dobry. A niestety w praktyce bywa różnie w przypadku wszystkich użytkowników. Implementacja weryfikacji o której mówisz może być też dosyć czasochłonna, choć też powinna istnieć już od dawna. Na początek może prosta captcha przy dodawaniu komentarza.

I to jest główny powód, dla którego nic (w kwestii anonimów) na DP się nie zmieni.

Pozostaje blokować i ignorować.

To nie jest właśnie takie oczywiste - pod niektórymi artykułami można komentować jako “anonimek”, w niektórych masz Disqus.

Na portal zlazła się cała banda, którą dawno zbanowano na innych serwisach komputerowych albo gdzie nie można pisać jako anonimek. Z captcha masz rację, ale to trzeba chcieć + dostęp do komentowania na portalu po 100 sensownych, pomocnych komentarzach na forum.

Konkretnie - Anonimy, czy zalogowani - muszą znać podstawy kultury, a wszystko wulgarne, chamskie i trolling - powinno pójść na odstrzał i bez litości. Ktoś powinien bezwzględnie kasować, blokować i banować. A jak już to mają robić ci, co dają programy, newsy, blogi - to pod warunkiem - to będą muszą kasować pleniące się zło, albo wypad z DP, WP i WC.

Niekonkretnie - a bo to Nasi redaktorzy i moderatorzy chętni do roli strażników cnót wszelkich?

Wydaje mi się to trochę zbyt drastyczne. Trochę zbyt duży próg wejścia dla nowych normalnych użytkowników, wątpię aby DP mógłby i chciałby być tak “elitarny”.

Niestety, przez realia trzeba by to uznać za obecnie jedyne rozwiązanie. Ale podyskutować sobie można, bo i fajnie jakby jednak problem został systemowo rozwiązany :slight_smile:

Najgorsze, że całe to blokowanie, ukrywanie to obejście problemu jakim jest generalny brak moderacji komentarzy. Odkąd czytuje DP, tak jeszcze nie zaobserwowałem, aktywnej reakcji moderatorów na bluzgi, hejt, czy “prywatne wycieczki” w komentarzach.

1 polubienie

Dlaczego zbyt drastyczne? Zajrzyj pod dowolny news z Windowsem lub linuksem w tytule i poczytaj anonimków. Poza tym, przykład z pclab.pl, na samym dole:
https://pclab.pl/art83106.html .
Przykład z benchmark.pl:
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/przeglad-oferty-hyperbook-2020/strona/31844.html#comments .

Tak jak pisze @anon17641694 - ukrywanie postów nic nie daje, bo rozwala logiczny ciąg dyskusji. Po moderacji zaś - zostają posty wiszące w próżni - odpowiedzi na usunięte wyrzygi hejterów. Gdzie tu sens i logika?

będzie wysyp kont-trolowych i tyle to da.

Założenie konta trwa dłużej niż pisanie jako anonim. Generowanie adresów e-mail, pod którym można takie konto zarejestrować też jest upierdliwe. Kilku najbardziej upartych zostanie, większość odpadnie.

Ja bym wolał, aby w opcjach ustawień konta zalogowanego użytkownika była opcja, która skutecznie ukrywała by komentarze Anonimów i to załatwi sprawę. To co jest teraz, że przyciemnia anonimy to o tyłek potłuc bo dalej wkurza, żeby brzydziej nie powiedziec. Kolejna rzecz zablokowac Anonimom mozliwośc odpowiedzi do Zalogowanych, niech Anonimy żyją swoim zyciem jak dobreprogramy.pl żyć bez nich nie potrafia i funkcjonowac.

Skuteczniej załatwi sprawę wymóg zalogowania aby dodać komentarz.

Póki to nie nastąpi namawiam do szykanowania Anonimów jako jednego odpowiedzialnego zbiorowo bytu.

Jstem Za, a nawet i przeciw… najlepszą metodą na troli jest ignorancja.
Bo hejtem tylko karmisz troli z czego cześć za pewne własne tego oczekuje od ciebie by mieć z tego zaciesz…

A tych jawnych - zalogowanych bo i tych nie brakuje blokować.

To trzeba znaleźć chętnego co za frajer będzie nad tym panował tutaj i na portalu :stuck_out_tongue:

Jak widać tych co promują propagandowy sklep który wciska produkty niskiej jakości nie brakuje…
oraz te ich fejkowe konta co też nich wciskają nowym lub mniej świadomym użytkownikom … a my anonimów zaledwie pozbyć sie nie możemy :smiley:

Chętnie pomoderuję anonimy. Będę to robił raz w tygodniu, przez 15 minut. Co prawda spadnie ich ilość, ale za to wzrośnie jakość :smiley:

Nie ma półśrodków. Uciszyć anonimków, wytropić i pousuwać multikonta. Moderować komentarze, a nie udawać, że się to robi (i nie płakać, och jakie oni rzeczy tam wypisują tylko im to w końcu uniemożliwić)… Po ostatnie - wprowadzić “znielubienia” (łapka w dół, karny członek, -1, “zakop” - co kto woli). To co jest w tej chwili to szkoda to nawet próbować nazwać.

Anonimy to najmniejszy problem, gorszy to redaktorzyny od porn hub i koronawirus, instagram i facebook. Ten portal już dawno nie ma nic wspólnego z IT.

Anonimów Ci nie zablokują, bo Dobrypudelek i cały WP stracą na odwiedzinach.

Co do włodarzy, to są już raczej nie są osoby, które znaliśmy od dekady, a zupelnie nowi, obcy ludzie, którzy mają takie posty w pompie. Większość z tych co znaliśmy już dawno nie pracuje w tej korporacji. Zmienili pracę kilka lat temu.