Fifa 07 ścina się

Witam wszystkich.

Mam taki problem iż po instalacji fify 07 i uruchomieniu jej działa płynnie, jednak powtórki po akcji czy w przerwie meczu się ścinają (max 3 FPS). Sam mecz chodzi płynnie na full detalach, próbowałem obniżyć detale jednak nic to nie daje. Czy to może być wina sterowników? Sprzęt mam taki jak w podpisie. Aha mój kolega ma A64 3000+ 512DDR, i GF 6600 i mu chodzi na full bez zaciachu tak więc chyba coś mam nie tak. Proszę o odpowiedź.

Może masz jakiegos syfa na kompie,spróboj przeskanować dysk i oczyść też programem “RegCleaner” :wink:

Domyślnie w katalogu

C:\Program Files\EA SPORTS\FIFA 07\data\cmn znajdują się 3 pliki:

cfg_pc_h.ini

cfg_pc_m.ini

cfg_pc_l.ini

należy otworzyć każdy z tych plików w notatniku i zmienić wartości na samym dole pliku na następujące:

// Disable Depth of Field (videocard specific settings will override this)

DISABLE_DOF = 1

// Ignore card specific setting

IGNORE_DOF_DISABLE = 1

// Disable Post FX (videocard specific settings will override this)

DISABLE_POSTFX = 1

// Ignore card specific setting

IGNORE_POSTFX_DISABLE = 1

czyli po prostu zera zamieniamy na 1 i cieszymy się płynnością obrazu . Likwiduje to także imo niezbyt fajny efekt rozmycia tła w cut-scenkach.

powinno pomóc

ja miałem podobny problem,ale po zabiegu podanym przez piotrek_444 problem zniknął :slight_smile:

Mi się nie tnie przy powtórkach itp tylko czasami przy szybkich przeskokach ekranu, jak np. wywala się długie piłki i obraz chodzi raz w lewo raz w prawo. Ten zabieg mi tez pomoże?

I jeszcze czasem nie rozmywają mi się krawędzie linii, kiedy np. są paski ciemniejszej i jaśniejszej murawy to czasem tam gdzie się łączą wygląda to jakbym sobie w paincie postawił 2 prostokąty obok siebie… Czyli fatalnie. Może ktoś i na to poradzi?

A zastosowałeś się do wskazówek piotrek_444?