FIFA 09 - co dokupić ? najtaniej!

Witam, kopiłem nie dawno FIFE09 z myślą, że na najmniejszych wymaganiach mi ruszy i będę grał, a dopiero za jakiś czas dokupię ramy czy tam zmienię kartę graficzną, bo sprzęt to ja mam dość slaby, wymieniałem tylko kartę graficzną rok temu, a ta wszystko co mam w komputerze to od zakupu go nie wymieniałem.

FIFA09 - WYMAGANIA SPRZĘTOWE

MINIMALNE WYMAGANIA SPRZĘTOWE



    * System operacyjny - Windows XP

    * Procesor - Pentium 4 2,4 GHz

    * Pamięć RAM - 1 GB

    * Grafika - karta graficzna Nvidia 6600 lub ATI równoważne ze wsparciem dla Pixel Shader 3

    * DirectX - wersja 9.0c

    * Karta dźwiękowa - kompatybilna z DirectX 9.0c

    * Dysk twardy - 4 GB

ZALECANE WYMAGANIA SPRZĘTOWE



    * System operacyjny - Windows XP / Vista

    * Procesor - AMD lub Intel Dual Core Processor

    * Pamięć RAM - 2 GB

    * Grafika - karta graficzna Nvidia 7800 lub ATI równoważna

    * DirectX - wersja 9.0c

    * Karta dźwiękowa - kompatybilna z DirectX 9.0c

    * Dysk twardy - 4 GB

A tu parametry mojego komputera:

System operacyjny - Windows XP

Pamieć RAM 256 :roll:

Karta graficzna ATI Radeon 9250

DirectX - wersja 9.0c

Dysk twardy - 70 GB (wolne 20)

2dsh91e.jpg

Po właczeniu gry wyskakuje następujący komunikat:

qs2pw3.jpg

i gra się wyłącza.

Co radzicie dokupić, tak żeby gra chodziła wogóle na chociaż średnich obrotach, dziwię się takiemu obrotu sprawy z FIFA09, bo poprzednia edycja 08 FIFY, chodzi mi elegancko na tym sprzęcie.

no a jaką masz grafe ?

bo z komunikatu może sie domyślić że nie obsługuje tej gry

gerardus88 , karte graficzną zmienić i dołożyć RAMu :stuck_out_tongue:

nie wiem czy opłaca ci sie inwestować w nową karte graficzną do tego kompa…

minimalne wymagania to 512ram wejdź sobie na strone ea więc wyrzuć to 256 i dokup 2gb podaj jaką masz karte

Podałem już w temacie, zapomniałem wpisać na początku - Sory

2 Gb no jasne -.-. Dokup 512 ramu lub 1 gb, ale i tak 100 zł to już za dużo. Instalowałem stery do grafy?

Tak, instalowane, dokupie 1 GB ramu, jak radzisz. Mam nadzieje, że wtedy odpale również podobne gry EA SPORT jak NBA 09 czy NHL 09 :slight_smile:

Tak na marginesie komp chyba az taki zly nie jest ? :smiley: widzieliscie gorsze w tych czasach ? :lol:

Ale gra wydaje mi się że i tak powinna ruszyć, lecz by przycinała. A i tak 1Gb ramu sie przyda do Windowsa, nawet to za dużo. Gwarancji nie ma że gra ruszy.

Można wiedzieć po co doradzacie koledze zakup dodatkowego ramu ? Przecież gra i tak nie ruszy, bo nie obsługuje tej karty graficznej -,-

Chcesz pograć, to czeka Cię zmiana grafiki + zakup ramu, w przeciwnym razie możesz zapomnieć o tej grze.

MINIMALNE WYMAGANIA SPRZĘTOWE

* Grafika - karta graficzna Nvidia 6600 lub ATI równoważne ze wsparciem dla Pixel Shader 3

ZALECANE WYMAGANIA SPRZĘTOWE

* Grafika - karta graficzna Nvidia 7800 lub ATI równoważna

Ja mam ATI Radeon 9250, wiec nie rozumiem wypowiedzi twojej wizzz, że gra nie obsluguje tej karty graficznej.

:lol:

Czy Ty uważasz że Twoja karta posiada wsparcie dla Pixel Shader 3 ? :?

Komunikat z błędem który się pojawia wyjaśnia wszystko dokładnie, angielski się kłania.

Zresztą Twój problem, nie chcesz to nie wierz, właduj kasę w ram, a i tak nie pograsz, Twoje pieniądze wyrzucone w błoto.

Twoja karta graficzna nie ma Pixel Shader 3 tylko Pixel Shader 2 a gra obsługuje Pixel Shader 3 więc gra nie ruszy.

Nie no, nie mówie ze niemasz racji odrazu, popytam jeszcze kogoś w sklepie ze sprzetem komputerowym, a Ty jaka byś mi karte polecił (nie drogą, a skuteczną) ?

Ile możesz max wydać na kartę ? I czy jesteś pewien że chcesz jeszcze inwestować w kartę na AGP ? W tych czasach to trochę brnięcie w ślepy zaułek, no ale jak tam chcesz.

Najlepsze co tam możesz wsadzić to Geforce 7900GT, ale to już wydatek rzędu ~350-400zł.

Dlatego napisz ile możesz wydać.

Moge wydac w granicach 300 złotych

Nie chce inwestowac w karte na AGP :slight_smile:

Ciekawa strona http://www.gram.pl/pomoc_poradnik.asp?p=1938&page=3

Jeszcze mam pytanie, jak sprawdzic ile MB ma moja karta graficzna ?

Jak nie chcesz inwestować w kartę na AGP, to czeka Cię jeszcze wymiana płyty głównej.

Ściągnij sobie program Everest, tam sprawdzisz takie rzeczy.

Aha, to ja aż takiej kasy niemam wiec raczej kupie jeszcze AGP…

Ta co proponowałes mi to znalazlem na allegro za 200 zlotych, pochodze w poniedzialek po sklepach i popytam co mi tam polecą i dam tutaj znac i pomożesz mi wybrać. Już jednak dzieki za pomocne rady, bo polecial bym ramy kupić tylko, jednak i tak je bede musial kupic chociaż 512.

7900GT pod AGP za 200zł ? Chyba Ci się pomyliło coś, tyle to może kosztować, ale wersja tej kart na złącze PCI-E. Pod AGP karty są droższe. Tak jak napisałem wcześniej, kupno tej karty to wydatek rzędu 350-400zł (nowa oczywiście). Za cenę którą podałem, możesz kupić tą kartę przez neta, w sklepach (o i le w ogóle będą takową mieli), na pewno będzie droższa.

Takie cos znalazlem, http://www.allegro.pl/item421060406_asu … agram.html :slight_smile: he

Mówisz o kupnie na allegro ? :slight_smile: Zarzuć jakieś linki.