FIFA 13 - problem z grafiką i płynnością

Mam duży problem z FIFA 13 na laptopie. W menu głównym gra zaczyna mocno ścinać, cały obraz miga i ciężko jest cokolwiek włączyć. W trakcie meczu mam również problem z płynnością, a przy wykonywaniu stałych fragmentów gry, gdy włącza się kamera zza pleców zawodnika, cały ekran robi się biały i widać jedynie wskaźnik zawodnika i wynik meczu.

Czy to po prostu jakiś problem z grafiką? Pomogą sterowniki? Czy też FIFA została totalnie spartolona i trzeba poczekać na jakieś łatki???

WIndows 7 Home Premium 64b

Intel Core i5 4x2,5 GHz

4 GB RAM

Karta: Intel HD 1 GB

DirectX 11

Sama gra ma spore problemy z optymalizacją i potrafi się ciąć na mocniejszych konfiguracjach. Być może EA wyda jakąś łatkę która temu zaradzi.

U ciebie problemy powoduje zapewne zintegrowana karta graficzna która mówiąc najdelikatniej do gier się nie nadaje.

Karta Intel HD to badziew a nie karta… i nie nadaje się do gier !!

Tak też podejrzewałem. Ale co ciekawe FIFA 13 to jedyna gra, która jak dotąd mi nie odpaliła. FIFA 12 działa świetnie, a przecież nie może w tym przypadku być chyba zbyt dużych różnic w parametrach, Battlefield 3 też śmiga, starsze gierki również bezproblemowo…

Dodane 06.10.2012 (So) 21:43

Ważny dopisek!

Zdałem sobie sprawę, że przecież mam w lapku dwie karty graficzne. Poza Intelem jest również GeForce GT 525M 2GB. Czytałem, że jeśli zachodzi potrzeba, odpowiedniejsza karta uruchamia się automatycznie. Dlaczego więc tak się najwyraźniej nie stało w przypadku FIFY? Bo już na takiej karcie gra powinna śmigać bezbłędnie…