FIFA 15 - kiepska płynność gry

(Baca108) #1

Zacznę od najważniejszych podzespołów:

(Dimatheus) #2

baca108 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(MrBeckham666) #3

procek myśle daje rade grafika jest raczej za słaba bo fifa 15 teraz korzysta z dx11 i jej wymagania sporo podskoczyły w porównaniu z 14.

odpalałeś gre w oknie podobno działa lepiej? sterowniki masz aktualne do grafiki? wyłącz vsync i ustaw klatki bez limitu również może to coś da.

(Baca108) #4

Ale moja grafika obsługuje dx11 … a po drugie, tak jak napisalem, niezależnie od ustawien, czy wysokie czy niskie, gra cały czas chodzi tak samo … 

i dlaczego w wyzwaniach przed meczem grafa jest idealna i fifa działa bardzo płynnie, a psuje się po przejsciu do meczu ? Zupelnie schodzi z high na low i przycina trochę … mialem juz tak z 14, ale tam pomoglo dopisanie screen sleep do pliku fifasetup i wlaczenie vsync … 

(Odyniec_Stary) #5

Ten układ graficzny jest zbyt wolny do tej gry. Cokolwiek byś nie zrobił.

Fifa 15 ma ponadto dużo błędów i ludzie mają problemy z płynnością nawet na mocnych konfiguracjach. 

(Baca108) #6

Ok, dzięki. No będę próbował, może uda się jakoś zoptymalizować grafikę. Dziwię się w ogóle, że zaszła taka sytuacja, bo gry, które wymagają więcej niż fifa naprawdę sprawują się na tym sprzęcie i do tej pory nie miałem na co narzekać. Wygląda na to, że pora przerzucić się na konsole :slight_smile:

(Pangrys) #7

Nie uda ci się zoptymalizować tej grafiki, nie ma szans. FIFA 15 jest na całkowicie nowym silniku więc i wymagania tej wersji, dość drastycznie wzrosły.

Na tym lapku nie pograsz w rozsądnych FPS, jest za słaby. Ludzie z dużo mocniejszymi maszynami mają z tą grą problem.

(Sequndos) #8

fifa 15 chodzi na silniku Ignite- nie tylko ty miałeś podobny problem. jeśli mam grać we fife to wybieram konsole.

(Baca108) #9

Nie mówię tu o optymalizacji takiej, żeby grać na full obrotach. Tylko żeby nie cięło chociaż. Zdecydowałem, że po nowym roku biorę konsolę.

(Odyniec_Stary) #10

Takiej “optymalizacji” też nie dokonasz. Nie na tym sprzęcie.