Fifa 15 - niska płynność działania gry

Witam. Wiem, że takich tematów już było sporo ale myślę że do każdego trzeba podejść indywidualnie żeby naprawdę coś podziałało. Otóż wspomniana fifa 15 strasznie mi zacina. Jak tylko kliknę start na samym początku i gra przechodzi do menu zaczyna zacinać i zacina wszędzie. W menu, w meczu, dosłownie wszystko. Nic nie da się zrobić. Na początku była tragedia, teraz pobawiłem się ustawieniami i jest trochę lepiej ale dalej nie jest to stan w którym można grać. 

Mój sprzęt:

Ram: 8Gb

Procesor: Intel Core i5 CPU 750 2.67GHz

Karta graficzna: Nvidia GeForce GTS 250(kompatybilna z directx 11)

Windows: 7 64-bit

Dodam, że próbowałem już Razer Game Booster.

Fifa 15 do działania wymaga karty ze wsparciem DX 11. Twój GTS 250 obsługuje najwyżej DX 10.  Dziwne, że w ogóle się uruchamia. 

 

Programami do “optymalizacji” się nie baw, bo one niczego nie optymalizują, a często wręcz powodują problemy. 

GTS 250 na pewno nie ma DirectX 11 nie wiem skąd założyciel tematu to wziął.

macielus , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak właśnie myślałem że jeżeli ten komputer będzie mieć jakiś problem to przez kartę graficzną dlatego przed zakupem fify sprawdziłem wersję directa narzędziem diagnostycznym. Przez to właśnie myślałem że jest kompatybilny, szkoda że się myliłem bo nie mam teraz środków na wymianę karty graficznej

@macielus

 

W systemie możesz mieć Directx 11, ale karta graficzna musi go obsługiwać. 

 

Sprzedaj Fife 15 i zakup poprzednią wersję, w którą spokojnie zagrasz na tym sprzęcie. To chyba najmniej uderzy Cie po kieszeni. 

Mam jeszcze drugi komputer na którym Fifa płynnie działa. Ten o którym jest mowa w tym temacie mam ze sobą na studiach i myślałem że będę mógł zabić trochę wolnego czasu nową wersją Fify. No cóż, zostaje mi pograć w Skyrima i mieć nadzieję że Wiedźmin 3 przynajmniej pójdzie mi na minimalnych ustawieniach. W przyszłe wakacje postaram się kupić nową kartę graficzną i tyle. Dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

Ajajaj, od czego jest opcja “Szukaj”, ew Google?

http://forum.dobreprogramy.pl/naprawa-skok%C3%B3w-p%C5%82ynno%C5%9Bci-animacji-w-grze-fifa-15-t485420/

Jak to nie pomoże, to temat do zamknięcia, powód - za słaby komputer.

Pozdrawiam.

Windows 7 ma w sobie DX11 dlatego ci go wykryło