FIFA 17 Nieprawidłowa licencja

Witam dziśaj zakupiłem nową fifę 17 i odkąd ją zainstalowałem niemogę ją odpalić przyczyną jest cytuje Nieprawidłowa licencja kod przyczyny = Missing DLL: (MFPlat.DLL) error 0xC1

forum.PNG

 

Skontaktuj się z pomocą techniczną Origin, opisz problem itp. 

Próbowałeś przeinstalować produkt ?

tak

 

Przeinstaluj komponent Visual C++ Redistributable (powinno być to dostępne gdzieś na nośniku w postaci pliku vcredist_X64 lub vcredist_X86 - dla 32-bitowego systemu operacyjnego).

Gdzie kupiłeś grę lub sam kod?

Podaj chociaż system operacyjny.

windows 7 mam 

 

kupiłem wersje pudełkową

 

Jestem całkiem zielony w tych sprawach więc niewiem jak to się robi mógł byś raźniej

Raźniej o tej porze ? Spróbujmy … Wkładasz płytę do napędu, otwierasz eksplorator, w polu wyszukiwania wpisujesz: vcredist_x64.exe (lub jeśli masz system 32-bitowy - vcredist_x86.exe), jeśli wyszukiwarka plików namierzy lokalizację - to klikasz go dwa razy (czyli uruchamiasz program instalatora) i klikasz zgodnie z tym co ci się pokaże na ekranie.

Jeśli jednak nie namierzysz tych plików na nośniku z grą - to będziesz musiał ściągnąć je z internetu. Np.: https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=30679

 

zrobiłem to i nic nadal to samo 

 

Sprawdź czy w Dodaj/Usuń programy masz  Visual C++ Runtime, sprawdź czy Windows nie wymaga pobrania jakichś aktualizacji, i na koniec - uruchom ponownie klienta Origin, wybierz Fife17 i użyj opcji Napraw (względnie przeinstaluj grę).

Aha - oczywiście zakładam optymistycznie, że komputer i system spełniają wymagania gry ?

Tak spełniają a i jeszcze jedno morzę być przyczyną to że wyłączyłem w opcjach jak wgrywałem nowy system wszystkie aktualizacje windows 7 bo zamuliły mi pc ?

 

 

Brak Media Foundation. Niestety Origin = DRM

 

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=aee1c16a-373a-4249-bbe9-4284b779f9c1

 

Zainstaluj to. Masz W7 Wiec najlepiej wersja 64bit.

helpnie ktoś 

 

w tym programie wyskakuje mi cały noc szuka aktułalizacji na moim kompie

 

Przemku problem masz widzę również z brakiem aktualizacji :slight_smile:

 

Ogólnie aby aktualizacje ruszyły musisz zainstalować te dwie ( KB3020369 KB3172605 ) aktualizacje w sposób który zaraz opiszę albo jak masz “gdzieś” aktualizacje to to możesz to olać. Masz wybór :slight_smile:

 

Jeśli chodzi o fix do fify to zrób tak

 

1.  Ściągnij  to http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=aee1c16a-373a-4249-bbe9-4284b779f9c1 i wrzuć do folderu np c:\MSU\

 

KB3133719-x64.msu dla 64 bitowego windowsa lub KB3133719-x32.msu na 32bit

 

  1. Uruchom w tym katalogu wiersz poleceń cmd.exe i stworz w środku katalog extracted a nastepnie wpisz

 

       expand -f:* KB3133719-x64.msu. c:\msu\extracted\

 

3.  Uruchom z linii poleceń ręczną instalacje pojedyńczego fixa z pominięciem wyszukiwania innych update’ów

 

pkgmgr.exe /n:C:\msu\extracted\packagename.xml

 

gdyby nie działało to wpisz to  pkgmgr.exe /n:C:\msu\extracted\packagename.xml

 

 

To tyle w temacie… Po tym powinna działać FIFA a jeśli zainstalujesz w ten sam sposób te dwie  aktualizacje o których pisałem wcześniej to odblokujesz wszystkie pozostałe aktualizacje.