Fifa 18 nie działa, komputer się restartuje

Witam,może ktoś będzie w stanie mi pomóc?Kupiłem Fifę 18 i niestety w żaden sposób nie mogę jej uruchomić.Próbowałem niektórych sposobów znalezionych w necie i nadal nic.Po włączeniu “Graj”,gra niby się włącza,pojawia się Ronaldo,wybór języka,logo EA,potem napis “wciśnij Start lub Spację”,wciskam,po czym jest napis “wczytywanie” i po chwili komputer się wyłącza i restartuje.Komputer spełnia minimalne wymagania (sprawdzałem programem Can you run it),więc chyba gra powinna działać.
Dane komputera:
Producent Medion MT14 [MT742G]
Procesor Intel Core i5-2400 4x3,1GHz LGA 1155
Prędkość procesora 3,1 GHz
Ilość rdzeni proc. - 4
Ilość wątków proc. - 4
Karta graficzna Nvidia ZOTAC GeForce GTX 570 1,28GB/ 2xDVI,D-Sub,HDMI
DDR5 320 bit
SSD 256 GB SSD 2,5’ SATA III
Rodzaj pamięci komp. DDR3 SDRAM
Pamięć RAM 8GB [2x4GB] DDR3
Windows 10 Home
Dodam,że nie znam się na komputerze,używam go tylko do korzystania z internetu w sumie,w gry też się nie bawię,więc proszę o wyrozumiałość w tłumaczeniu:)
Może problemem jest to,że w ustawieniach gry mam DirectX 11,a w dxdiag mam 12?

Nie chcę wprowadzać cię w błąd ale ta karta nie spełnia minimalnych wymagań FIFA 18.
FIFA potrzebuje przynajmniej 2GB VARAM i trochę wydajniejszego GPU.

Minimalne obsługiwane karty graficzne: NVidia GeForce GTX 660 (4116) 2 GB

1 polubienie

Kurde…To dlaczego w tym Can you run it wyszło że komputer spełnia minmalne wymagania?
Do tego pytałem znajomego który ogólnie orientuje się w tych sprawach i powiedział że gra bez problemu będzie działać…

To nie jest żadna wyrocznia. Najpierw czytaj minimalne wymagania producenta potem weryfikuj je ze swoim zestawem komputerowym. Możesz spróbować obniżyć detale, rozdzielczość itp. Może wtedy ruszy.

To w takim razie po co korzystać z tego programu skoro wprowadza w błąd?
Widziałem że wiele osób radziło żeby z niego korzystać,więc tak zrobiłem.
Ok,spróbuję obniżyć ale znając moje szczęście nic z tego:(

Ustawiłem rozdzielczość na najniższą i gra ruszyła,to znaczy po wczytywaniu poszło dalej i zaczął się (sam) jakiś mecz.Niestety po jakiejś minucie w trakcie meczu komputer się wyłączył i zrestartował…Może jeszcze coś powinienem zmienić w ustawieniach?
Teraz mam tak:
Rozdzielczość - 1280x720 Format obrazu 16.9
Jakość renderowania - Niska
Opcje MSAA - Wyłączone
Klatki na sekundę - Ogr. do 30 kl/s.
DirectX - 11.0

Pomoże ktoś?
Tak jak napisałem wyżej,zmiana rozdzielczości dała tylko tyle,że do pewnego momentu jest mecz Atletico-Real,a potem restart komputera.
Nie znam się,ale jeśli problem w karcie to chyba w ogóle ten mecz by się nie włączał?
Może komputer się przegrzewa?
Widziałem na różnych forach że często z tego powodu komp.się restartuje.
Przy uruchomieniu komp.wszedłem w BIOS i spisałem takie coś (nie wiem czy o to chodzi,ale może):
PC Health Status
CPU Temperature +99.00 C
System Temperature +39.00 C
CPU Fan Speed 2377 - 2400 C (tu cały czas się zmieniało,ale podałem dolną i górną granicę)
VCC3V +3.344 V
VSB3V +3.312 V
VBAT +3.328 V
Jeszcze dodam,że kolega mi podpowiedział żebym wgrał sobie program FurMark i sprawdził temperaturę.Po uruchomieniu programu,kiedy włączyłem przycisk “Start” komp.od razu się wyłączył i zrestartował.

Czy wg Ciebie temperatury są w porządku?

Napisałem przecież w pierwszym poście że NIE ZNAM SIĘ NA KOMPUTERZE.
Gdybym się znał,to bym się tu nie pytał.
Za wysokie są?

99 stopni na procku w BIOS? Tak, jest za wysoka. Przy czym określenie “za wysoka” to eufemizm. Albo uwalony jest czujnik temperatury albo od procka odpadło chłodzenie.

Ściągnij HWiNFO i pokaż jakie masz temperatury bez obciążenia, w trakcie pracy samego systemu.https://www.hwinfo.com/download/

capture-20200820-133831
O to chodzi?

Temperatury podzespołów masz ukryte pod przyciskiem “Sensors”.


To?

Temperatury wyglądają w porządku, w spoczynku nie ma się do czego przyczepić.

Jeśli FurMark wywala Ci kompa zaraz po uruchomieniu, to wina może leżeć po stronie zasilacza. A więc… co to za model?

Nie mam pojęcia…Gdzie można to sprawdzić?

Najprościej otwierając obudowę. Przy okazji wrzuć też zdjęcie karty graficznej, zwłaszcza sposób podłączenia dodatkowego zasilania (jeśli istnieje). Mam pewne podejrzenia.

OK,spróbuję.

Zrobiłem trochę zdjęć z każdej strony bo nie wiem co może się przydać: