Fifa 22 (steam) nie działa na kubuntu 20.04

Mam taki problem mam pobraną grę fifa 22 steam (po analizie https://www.protondb.com/app/1506830 )doszedłem do wniosku, że będzie działa na linuskie bo ma gold więc według opisu na początku strony zainstalowałem origin przez proton wersja 6.3 i potem przełączyłem się na wersje experymental i też 7.0 ,ale zawsze byłe ten sam rezultat, (origin normalnie startował pojawiało się menu gry graj ustawienia gry i wyjdź i w momencie kliknięcia na przycisk graj po chwili pokazania się okienka na którym nic nie było gra się chyba wczytywała i okno znikało i to się działo na prawie wszystkich protonach (proton GE-7.19, GE-7.18)

Mój komputer to
Procesor intel i5 8225U
karta graficzna to nvidia optimus Geforce 130mx
Pamięć ram 8 GB
Mesa 21.0.2
Kernel linux - 5.8.0-50-generic

I ta wersję mesy miałem na początku myślałem, że to przez starą wersję mesy więc ją uaktualniłem do wersji 21.2.6

I jest to samo.

Co może być problem ?
I czy u was Fifa 22 działało normlanie na steam po linuksem ?

Jednak sobie poradziłem ( błąd był taki, że za każdym razem resetowało mi ustawienie Set DIRECTX_SELECT = 1 in fifasetup.ini przy zmianie ustawień gry i było na 0) musiałem zmienić na 1

I odebrałeś aplikacji uprawnienia do zapisu?

Nie.
'Już wszystko dobrze po prostu zawsze po zmianie ustawień gry przed uruchomieniem gry zawsze resetowała się ta zmnienna DIRECTX_SELECT, a teraz już miałem ostatnią aktualizację ustawień GRY więc już nie muszę ustawiać DIRECTX_SELECT na 1.