Fifa nieraz chodzi płynnie a nieraz tnie

Witam,

mam problem, ponieważ nieraz Fifa 13 chodzi mi płynnie a nieraz tnie tak, że nie da się nic robić. Z internetem nie ma to nic wspólnego, bo dzieje się tak nawet w menu, mam wtedy wrażenie jakby komputer miał z 20 lat co najmniej. Spełniam nawet zalecane wymagania, ale mimo tego nieraz muszę detale zmniejszać bo nic nie można zrobić.

W niektórych momentach detale mam podkręcone na maksa i wszystko chodzi super. Potem w pewnym momencie gra będzie uruchamiać się znacznie dłużej i dodatkowo nawet na najmniejszych detalach zacinać.

Dlaczego tak się dzieje?

Pokaż temperatury przed jak i po graniu.

Skąd to wziąć?

Pobierz np. program HWMonitor i wklej zdjęcie przedstawiające temperatury podczas normalnej pracy jak i pod obciążeniem (grą bądź benchamrkiem).

Przed grą:

2240png_nhspwse.png

Po około 15 minutach gry:

2257png_nhspwsw.png

Moim zdaniem temperatury wyglądają w miarę w porządku, choć nie zaszkodziłoby przeczyścić układ chłodzenia.

Napisz jeszcze jaki zasilacz posiadasz.

A to jak sprawdzić? I czy to może być wina zasilacza w ogóle przy takich objawach?

Otwórz boczną klapkę od obudowy i przeczytaj na zasilaczu.

Producent/moc(W)

Producent Feel, total output 500W

Podłącz markowy zasilacz i sprawdź czy problem nadal będzie występował.

Tak, problem występuje dalej.

Pobierz program HDTune i wklej na forum zdjęcie z zakładki Health. Niech ktoś oceni kondycję twojego dysku.

Dziwi mnie fakt że GPU w idle ma 36 stopni a po grze tylko 2 stopnie wiecej. Wez ten program włącz przed uruchomieniem gry i pograj 15-20min i daj wtedy screena. ( chodzi tu o wartości maksymalne ).

@adamok,

tak zrobiłem właśnie ostatnio, pograłem trochę i jeszcze mając włączoną grę robiłem screeny.

@rgabrysiak

healthpng_nhawxxr.png

Pokombinuj w ustawieniach gry, odznacz synchronizację pionową, oraz skakanie obrazu w przypadku kart ATI.

W HD Tune zrób Error Scan (bez zaznaczonego Quick Scan).

Dodane 04.05.2013 (So) 9:52

Parametr C4 (podświetlony na żółto) informuje o operacjach remapowania (udanych i nieudanych).

Dodatkowo masz 33 niekorygowalne błędy (C6).