FIFA World wyłącza się. Problem z działaniem DirectX

Witam.

Podczas końcowej fazy instalacji gry FIFA World wyskakuje komunikat “FIFA World - błąd konfiguracji DirectX. Wystąpił błąd wewnętrzny.” Gdy uruchamiam grę, działa maksymalnie 30 sekund i wyłącza się. Chcę zaznaczyć, że niespotkałem się z podobnym problemem, gra FIFA 15 działa bez zarzutu.

Kilkukrotnie reinstall’owałem grę oraz próbowałem kilku porad znalezionych w Internecie, m.in. usuwanie podanych plików z folderu “DirectX”. Niestety - bez skutku.

Bardzo proszę o pomoc.

 

Moja aktualna wersja programu: DirectX 11.0

www.dobreprogramy.pl/DirectX,Program,Windows,12667.html Spróbuj wgrać DirectX 9.0c. DirectX 11 jest integralną częścią Windows i z nim nie powinno być problemu.

 A jaka specyfikacja komputera ?

Sprzęt spełnia wymagania ?

 

Po wgraniu DirectX 9.0c. udało mi się przeprowadzić bez żadnych problemów proces instalacji gry, ale niestety gra nadal wyłącza się po kilku/kilkunastu sekundach.

 

 

Poniżej przedstawiam informacje na temat mojego systemu. Myślę, że nie powinno być najmniejszych problemów z uruchomieniem gry, ponieważ tak jak wspomniałem, gra FIFA 15 działa na wysokich detalach.

 

Zarzi , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

ktoś już miał ten problem

pomogło usunięcie plików XAudio od 2_0 do 2_7 w folderze C:\Windows\system32 oraz C:\Windows\SysWOW64

i reinstalacja directx 11 od nowa.

 

Niestety gra nadal wyłącza się po kilkunastu sekundach.

EDIT:

Parę kwestii wyjaśniło się. Gra działa, ale tylko i wyłącznie na stworzonym, nowym koncie użytkownika. W takim razie dlaczego nie mogę grać na własnym koncie - administratora? Poniżej załączam screeny z ustawieniami gry. Może ktoś pomoże rozwiązać zagadkę.

 

 

Dodam jeszcze, że nazwa mojego konta nie zawiera żadnych znaków specjalnych, a gra - tak jak widać na powyższych screenach - została ustawiona pod administratora.