Files encrypted - zablokowane zdjęcia, dokumenty, muzyka


(Kierek 17) #1

Cześć,

 

Wczoraj (24.09.2016) po godzinie 9:00 laptop się zrestartował, tapeta podobnie jak u innych (z tego co czytam na forum) zmieniła się w informację:

 

You used to download illegal files from the internet. Your private files has been locked and encrypted!

To unblock them visit one of these websites:

http://unblockupc.xyz ; http://unblockupc.in ; http://moscovravir.ru ; http://213.167.243.215 ; http://185.45.192.17 ; http://unblockupc.club

 

Zablokowane są wszystkie (jakieś 100GB) zdjęcia, dokumenty, muzyka - na wszystkich dyskach. Reszta działa poprawnie - a przynajmniej tak mi się wydaje. Hasła do kont pozmieniałem bo nie wiem do czego taki wirus jest zdolny.

 

Chciałbym pozbyć się tego paskudztwa i zrobić format dla świętego spokoju, z tego co poczytałem na kilku stronach raczej nie uda się odzyskać zdjęć i dokumentów prawda? Głównie tych z ostatniego tygodnia, reszta mam skopiowaną. Jest to dla mnie bardzo ważne rozważałem nawet zapłatę tych 100Euro ale przecież nie mam pewności, że pliki będą odblokowane...

 

Poniżej wklejam pliki z FRST

 

 

Shortcut.txt

FRST.txt

Addition.txt


(Goliat5) #2

Nie do końca :frowning: Musisz usunąć wirusa (mi pomogło przywrócenie systemu do starszej wersji a potem zaktualizowanie i ręczne wywalenie reszty tego shitu) a jeżeli chodzi o zaszyfrowane pliki to warto sprawdzić te najważniejsze (przed przywróceniem!) i we “właściwościach” przywrócić poprzednie wersje  (ostatnia zakładka).

Sformatowanie jest ostatecznością! (po przywróceniu systemu trzeba zaktualizować wszystkie dodatki tj. : JAVĘ, firefoxa , acrobata itp…

Powodzonka i czekamy na upublicznienie kluczy albo programu który odblokuje resztę plików :frowning: (też mnie to dopadło :frowning: )

aha i na koniec poznaj nazwę “naszego” dobrodzieja to Locky wirus (możesz sobie wygoglowć jaki to Asior :slight_smile: )


(Kierek 17) #3

Dzięki za odpowiedzi, zdecydowałem się na ponownie zainstalowanie Windowsa 10 (trwa to od 2 godzin i dopiero 64%…), najważniejsze pliki zachowałem na pamięci zewnętrznej (niestety nie udało się przywrócenie plików do poprzednich wersji, a szkoda bo z nadzieją na to liczyłem). 

 

NOT2 dzięki za nazwę, dzięki tobie dowiedziałem się, że pendrive oraz telefon, które były podłączone z tym laptopem też mogą być zainfekowane tym badziewiem.

 

Jak coś osiągnę podzielę się. 

 

 


(Spandau) #4

Obecnie nie ma możliwości odszyfrowania plików http://www.bleepingcomputer.com/forums/t/627582/unblockupc-ransomware-help-support-topic-files-encryptedtxt/

ale infekcje można było usunąć bez formatowania. Następna taka porada skończy się ostrzeżeniem.