FileZilla 3.56.2 - zakładki dla protokołów ftp i sftp

Łączę się ze swoim serwerem za pomocą klienta FileZilla 3.56.2 przy użyciu dwóch różnych protokołów — ftp i sftp. Przy okazji połączenia przez ftp dodałem zakładki dla kilku lokalizacji na serwerze. Okazało się, że zakładki te nie działają podczas połączenia przez sftp, otrzymuję błąd 550: No such file or directory. Dlaczego tak się dzieje i w jaki sposób powinienem dodawać zakładki, by działały niezależnie od używanego protokołu?

Może SFTP blokuje nieszyfrowane sesje?

Ścieżka bazowa pewnie jest różna :slight_smile:
BTW czemu korzystasz raz z jednego, raz z drugiego protokołu? Powinieneś korzystać wyłącznie z SFTP który jest szyfrowany.

1 polubienie

550 to autoryzacja /wszędzie/. już od dawna chyba bez szyfrowania nie przechodzi nic

Niekoniecznie, pliku może po prostu nie być

To też nieprawda, wszystko zależy od tego jak sobie serwer ustawisz (albo ktoś Ci ustawi). W większości przypadków FTP ciągle działa.

Ścieżka bazowa rzeczywiście jest inna, nie zwróciłem na to uwagi.
Częściej używam ftp niż sftp z dwóch powodów:

  1. podczas pracy na plikach, np. w VSC, szybko rozłącza z serwerem i gdy później chcę już zmieniony plik wysłać automatycznie na serwer, muszę ponownie się z nim łączyć, co czasem powoduje, że nie wyśle się zaktualizowana wersja pliku;
  2. sftp zachowuje się jakoś dziwnie. Załóżmy, że wejdę głębiej w strukturę katalogów i chcę przenieść się o katalog wyżej, często otrzymuję komunikat: permission denied, co powoduje, że muszę się połączyć jeszcze raz.

Nie myślałeś o gicie jako kanale synchronizacji? Wtedy na serwerze po prostu robisz git pull po zmianach które zrobisz i uploadujesz na serwer gita - i gotowe.
Wartością dodaną jest kontrola wersji na serwerze i możliwość cofnięcia się do dowolnego momentu w historii.

1 polubienie

Bo ludzie nie czytają co w -update
I DOCHODZI COŚ i potem zdziwienie.

Przyznam szczerze, że nie bardzo znam gita.
Poza tym, korzystam z serwera nie tylko do hostowania stron, więc klient się przydaje.

Serwer to VPS czy shared hosting?

Zwykły hosting współdzielony.