Film 3d a TV nie

Witam,

Mam pytanie. Planuję kupić okulary 3d, najtańsze jakie są na allegro, mam TV LCD 32’’, i jak będę miał film 3d to będzie działał film w 3d ?

Pozdrawiam

Telewizor musi mieć częstotliwość odświeżania przynajmniej 120Hz.

Zależy czy chodzi ci o okulary tzw migawkowe (z opisu wnioskuję że tak) czy o tzw okulary video 3D (będę takie sprzedawał za tydzień jak wrócę z urlopu).

Jeśli chcesz migawkowe to nie jestem pewny ale chyba jest tak jak pisze sunbeam96 choć słyszałem że z LCD to nie działa w ogóle bo te monitory nie migają jak to jest w przypadku klasycznych CRT (tzw “dupiastych” monitorów) a to działa na zasadzie interferencji częstotliwości migania okularów i tv.

Natomiast możesz kupić okulary video 3d które są trochę droższe ale za to masz w nich dwa wyświetlacze i działają one zupełnie niezależnie tak że nie potrzebujesz nawet żadnego tv ani monitora i możesz podłączyć je bezpośrednio do np. komputera lub stacjonarnego odtwarzacza DVD i oglądać sobie filmy na “dużym ekranie” (moje dają wrażenie oglądania na 80 calowym z ok 1 metra) a po włączeniu w nich trybu 3D (oczywiście jeśli go obsługują tak jak moje) masz efekt taki sam jak w zwykłych migawkowych tyle że na większym ekranie.

_ Edit: _

Zapomniałem jeszcze że na allegro są zwykłe tanie “okulary 3d” które można kupić za kilka zł - to jest zwykły szajs w którym jedna szybka jest zielona a druga czerwona (sam możesz coś takiego se zrobić z kawałków zielonej i czerwonej foli w ramce z kartonu).

To ci się nie przyda do niczego bo to działa tylko ze specjalnie spreparowanymi filmami w których nałożone są na siebie obrazy dla lewego i prawego oka (jeden w barwach lekko podchodzącymi pod czerwień a drugi pod zieleń) lekko przesunięte względem siebie.

Jak pójdziesz z takimi do kina na film 3d to to może i będziesz miał obraz 3d ale tak to nie - o takich za kilka zł to zapomnij (tak jak ja o nich nawet nie pamiętałem :wink: ).

@scripter1

A gdzie mogę znaleźć te okulary video 3D ? W sklepach internetowych nie widzę , na allegro to samo .

Możesz podać model swoich okularów i cenę za którą będziesz je sprzedawał ?

@Edit

Znalazłem za ok. 100 zł , ale

poczekam bo może kupię od Ciebie .

Za 100 zł to pewnie szmelc (albo zwykle przezroczyste z kolorowymi szkiełkami), takie okulary video z ekranikami chodzą po ok 600zł za rozdzielczość 320x240 (QVGA, odpowiednik 40 cali) i ok 1200zł za 640x480 (jak moje, VGA, odpowiednik 80 cali) i mają one wbudowaną baterię i słuchawki podłączane bezpośrednio pod okulary.

Porównaj te (te za 10zł to tylko kolorowe szkiełka: https://ssl.allegro.pl/listing.php/sear … lary+video

Na tych 320x240 to prawie nic nie widać a jak film jest z napisami to już nie da się ich odczytać.

Na tych 640x480 to już można normalnie oglądać filmy i napisy są czytelne, nie jest to duża rozdzielczość ale to obecnie najwyższa dostępna w takich urządzeniach a dzięki temu że są blisko oczu dają tak duży obraz (jak tv 80 cali, co ciekawe nie męczą oczu) i naprawdę zobaczysz więcej szczegółów niż na tv czy monitorze (sam się zdziwiłem że tak jest mimo takiej małej rozdzielczości wyświetlaczy).

Jak widzisz nie są to tanie rzeczy ale sprawdzają się rewelacyjnie (ja moje używam z komputerem, z odtwarzaczem video i z telefonem), zwłaszcza dobre na biwaku.

Jeśli jesteś zainteresowany to za te moje bym chciał ok 900zł, opisałem je tu: okulary-video-video-eyewear-t403931.html