Film 4k 60p mi się tnie

Witajcie,
posiadam taki zestaw komputerowy:
CPU: i5-2400
Płyta: MSI B75MA-E33 Intel B75 LGA 1155
Zasilacz: Fortron ATX HEXA 400W
Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD
RAM: Goodram DDR3, 8 + 4 GB
GPU: GTX 1050
HDD: Kingston SSD 120 GB,

Mam problem z odtwarzaniem materiałów 4k. Na YT filmy 4k mi się tną (używam chrome i firefoxa).
Filmy nagrane GoPro Hero 6 Black, 4k 60p HVEC również nie działają płynnie, na oko jest może 5 fps.
Mam zainstalowane najnowsze kodeki, sterowniki GPU itp. Windows 8.1 po aktualizacjach.

W załączniku pokazuje jak wyglada zużycie CPU przy włączonym filmiku 4k, który i tak się bardzo tnie i nie da się go oglądać.

A czy kiedykolwiek działało ci to prawidłowo? Spróbuj ściągnąć jakiś filmik 4K i odtwórz go lokalnie - jeśli pójdzie dobrze bez zacięć to wina sieci, jeśli nie to wina sprzętu- może być trochę za słaby.

A masz włączoną akcelerację sprzętową w przeglądarkach (w chromie ustawienia->zaawansowane->system/użyj akceleracji sprzętowej gdy jest dostępna).

Tak samo do filmów 4k z GoPro musisz użyć odtwarzacza wykorzystującego akceleracje sprzętową i musi być ona włączona. W sumie to jakiego odtwarzacza używasz?

Mam włączoną akcelerację sprzętową. Dzieje mi się to od jakiegoś czasu, a dokładniej od paru miesięcy. Wtedy bawiłem się w mining na GPU i kilka razy wywaliło mi sterowniki.

Od tego czasu tak mam, wcześniej filmy 4k były odtwarzane płynnie. Używam VLC i Media Player Classic. Wiem, że GTX 1050 ma wsparcie H265 więc powinno wszystko działać.

W najgorszym wypadku zrobię reinstal windowsa i wszystko wgram na nowo, ale póki co chciałbym tego uniknąć.

Usuwałem i instalowałem ponownie sterowniki do GPU, nic to nie dało. Gry działają mi bez zacięć.

Odinstalowałbym sterowniki tym programem https://www.dobreprogramy.pl/Display-Driver-Uninstaller,Program,Windows,47643.html
I dopiero zainstalował nowe.
A najpierw sprawdziłbym programem dxva checker czy wykrywa Ci wsparcie dla h265 i vp9

Tak to wygląda:

screenshot_307

I co myślicie o tych screenach, wszystko jest ok?

Na zrzutach jest ok. Tak jak radziłem przeinstaluj sterowniki grafiki, tylko przy deinstalacji użyj https://www.dobreprogramy.pl/Display-Driver-Uninstaller,Program,Windows,47643.html