Film bez dżwięku

Witam.Pobrałem z pewnego serwera film w formacie DivX.Po odtworzeniu go SubEditem okazało sie że nie ma żadnego dżwięku.Pomyślałem,uszkodzony plik.Pobieram programem p2p,to samo.To nie przypadek.Bo na kompie mam kilka filmów które mają dżwięki,gdy otwieram Subeditem.Dlaczego te dwa ostatnie filmy nie maja głosów,gdy te co mam na kompie mają?Dodam,że na stacjonarnym odtwarzaczu te filmy bez głosu grają … :frowning:

nie masz pewnie zinstalowanych odpowiednich kodeków do dźwięku.

Też tak myślałem,ale dlaczego wcześniej pobrane filmy mają dżwięki.Dodam,że nie ma głosu,gdy chcę otworzyć Media Playerem.

Może film jest zakodowany nowszym kodekiem niż Ty posiadasz

Ściągnij najnowszy DivX

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1143&t=36

Zainstaluj i może już nie będziesz musiał odgadywać dialogów z ruchu warg.

Najnowszy DivX nic tu nie pomoże. Służy on tylko do kodowania obrazu. Otwórz ten film w programie GSpot lub Videoinspector. Tam dowiesz się jaki kodek został użyty do obróbki dźwięku i taki zainstaluj.

To chyba najlepiej i najszybciej będzie jak zainstaluje od razu

najnowszą całą paczkę kodeków - K_Lite Mega Codec Pack 1.67:

http://www.free-codecs.com/download/K_L … c_Pack.htm

Dzięki niemu otworzy wszystkie pliki multimedialne.

Dobra rada. Zainstalowanie dwudziestu różnych kodeków, z których tylko jeden będzie wykorzystany a reszta będzie zaśmiecać system. Najlepszy zestaw do oglądania filmów to Media Player Classic + FFDshow (odtwarza wszystko).

Dyzio23 napisał

  • Też dla mnie jest ważny względny porządek w systemie, ale jeśli chodzi o odtwarzanie filmów to priorytetem jest jakość. Choćby w pakiecie kodeków było i sto różnych (swoją drogą K-Lite Mega Codec Pack oferuje wybór instalowanych kodeków i możesz instalować tylko te co Cię interesują) to jeśli obraz odtwarzany będzie lepszej jakości to zainstaluje go. Próbowałem wielu paczek i instalowałem sam pojedyncze kodeki i doszedłem do wniosku , że K-Lite … jest nr. 1. I chyba osamotniony nie jestem w swej ocenie bo pakiet ten zdobywa z dnia na dzień coraz większe uznanie.

  • Po drugie zestaw ten nie jest składany przez zasmarkanego jedenastolatka, tylko przez userów znających się na rzeczy - skoro umieścili kodek w zestawie to do czegoś służy (nie zaśmieca systemu).

  • Co do Media Player Classic to jego dużym minusem jest brak możliwości wyświetlania napisów (wiem, że można je wkleić w film np. za pomocą DirectVobSub, ale możliwość ustawień sposobu wyświetlana napisów jest znikoma w porównaniu do np. SubEdit Player.

  • Ale niech każdy instaluje to co spełnia jego oczekiwania :slight_smile:

Tu się mylisz. Media Player Classic w pełni obsługuje wszelkie formaty napisów. Trzeba go tylko odpowiednio skonfigurować. FFDshow nie jest kodekiem, tylko filtrem DirectShow obsługującym także wyświetlanie napisów (ilość opcji ustawienia samych napisów przyprawia o zawrót głowy). Jest opracowywany w trzech wersjach. Standard, MMX i SSE w zależności od procesora, na którym będzie używany. I na przykład film zakodowany kodekiem DivX, będzie za pomocą FFDshow lepiej wyświetlany (bogaty zestaw opcji konfiguracyjnych).

  • Dyzio23 wszystko co piszesz w teorii jest prawdą.

Lecz tylko w teorii.

  • Ja np. w każdym filmie chcę mieć inaczej wyświetlane napisy (głównie chodzi mi o wysokość) i nie bawiło by mnie każdorazowe wchodzenie w opcje i zmienianie ich.
  • I tu znowu jakaś konfiguracja, a im więcej rodzai rozszerzeń plików i bogatszy zestaw opcji konfiguracyjnych to proces ustawiania dłuższy i żmudniejszy. A co do Twojego stwierdzenia “lepiej” to chyba chodzi Ci tylko i wyłącznie o to iż lżej dla procka, bo np. DivX wyświetla mi filmy idealnie.

  • Z K-Lite Mega Codec Pack przynajmniej u mnie jest tak - ściągam, instaluje i wszystko chodzi idealnie.

Już ostatnia rzecz, którą chciałem poruszyć to, to że wyżej już pisałem:

Ty wolisz to, a ja tamto. Spór uważam za zbędny. Przypomina mi ten - Co jest lepsze Opera czy Firefox.