Film do góry nogami

Witam. Mój kolega nagrał film do góry nogami. Program Media Coder przestał mi działać, a ponowna instalacja nic nie daje.

  1. Możecie mi polecić inny “lekki” program?

  2. Jak usunąć Media Coder’a z wpisów rejestru?

filmy do góry nogami często się pojawiają gdy są walnięte kodeki. Polecam reinstalacje. Na np K-lite Codec Pack. Jeśli zaś filmik jest fizycznie nagarny do góry nogami to polecam Vob Sub. tam w zakładce gdzieś jest “filter” Wybrać obracanie o 180 i wio. Przekompresować dźwięk i video jako Direct stream copy i tyle.

dzięki

ewentualnie możesz przewrócić monitor do góry nogami jeśli Ci bardzo zależy :stuck_out_tongue:

Czy jest to wina zainstalowanych filtrów - łatwo sprawdzić.

Wystarczy skorzystać z VLC media player albo MPlayer (MPUI, SMPlayer) - te odtwarzacze nie korzystają z zainstalowanych w systemie filtrów i kodeków.

VobSub? Przecież to filtr do nakładania napisów.

Owszem, w jego konfiguracji jest opcja Flip picture vertically.

Czy nie miałeś czasami na myśli VirtualDub?

Można w nim skorzystać z filtru flip vertically - oczywiście wymagana jest rekompresja wybranymi kodekami.

Przy ustawieniu Direct stream copy nie można skorzystać z filtrów - w tym trybie materiał audio/wideo jest tylko kopiowany bez zmian.

W odtwarzaczu VLC media player jest możliwość odwracania obrazu.

Settings > Preferences… > Video > Filters > Transformation > Flip vertically

Jeśli przy odtwarzaniu wykorzystywany jest ffdshow - można skorzystać z opcji flip.

Inne oprogramowanie do konwersji (z możliwością obracania obrazu)… np. Avidemux, VirtualDub, …

Jeśli już taki sposób to wystarczy w zakładce właściwości karty graficznej zakładka obrót i jazda o 180 stopni… i po problemie :smiley:

Paczka kodeków K-Lite Codec Pack w zupełności wystarczy do rozwiązania problemu.

dobra rada :x

I… to w _zupełności_ powinno wystarczyć …

w jaki sposób mam obrócić obraz filmu o 180 stopni???

sciagnełam ten film,ktory juz był do góry nogami.wiem ,że wczesniej kilka osob wyjaśniało jak można to zrobić,ale nie wiem co mam dalej robic bo te metody nie działają.

to znaczy ściągnełam 'K-lite Codec Pack" i gdy właczam film to dalej obraz jest odwrócony.

Błagam pomóżcie :frowning: bo nic z tego nie kumam a bardzo mi zalezy na obejrzeniu tego filmu :mrgreen: