Film DVD - po 5 minutach staje obraz

Mam następujący problem z odtwarzaniem filmów DVD na komputerze: po około 5 minutach obraz zatrzymuje się na jednej z klatek, dźwięk idzie dalej. Przy próbie przełączenia się np. na główne menu płyty obraz wciąż zostaje ten sam, dźwięk zmiania się tak jak powinien. Sprawdzałem to z trzema różnymi płytami w kilku różnych programach (Fusionsoft DVD Player, Maximus, FreeDVD…). Instalowałem także kodeki, o których mowa w artykule na tej stronie.

Konfiguracja mojego kompa to D800, 256RAM, GeForce2MX, LG DVD-ROM GDR8163B, Win98SE, DirectX 8.1.

Z góry dziękuję każdemu za pomoc.

A masz możliwość odpalenia tej płyty DVD na stacjonarnym odtwarzaczu DVD :?:

Tak, wszystkie płytki bez problemu chodzą na odtwarzaczu stacjonarnym, natomiast wieszają sie (obraz) na komputerze - na pewno nie jest to wina ich złego stanu.

Jakiś syf na kompie może jest, zrobiona defragmentacja HDD, itp. PS. ja nie wiem czy duron 800 i 256Ramu to nie za mało by odpalać filmy DVD - może się mylę :?:

Szukając odpowiedzi na to pytanie natknąłem się już na ludzi, którzy na 350-400 MHz procesorach i 64MB RAMu grają filmy DVD :slight_smile:

Syfu myślę że nie ma, regularnie przelatuję kompa Ad-Aware, Avast chodzi non stop. Defragmentacja była jakiś miesiac temu…

A po ponownym uruchomianiu odtwarzacza znów przez 5 minut gra bez problemu, bo czym jest to samo :?

A słuchajcie, czy ktoś mógłby dać mi namiar na jakiś odtwarzacz napisany w okolicach 2001/2002? Może pokula się to odtwarzanie na czymś współczesnym dla komputera…

Sprawdź temperaturę procesora i jego obciążenie podczas pracy odtwarzacza dvd , u mnie w podobny sposób zawiesza się allplayer to w tedy procesor jest wykorzystany w 100% .

parametry komputera EVEREST

Temperatura nie zmienia się , stabilnie około 60 stopni.

Procesor obciążony średnio w 80%, po zawieszeniu obrazu spada do 20%.

To dużo. Zworki na napedzie sa oczywiscie dobrze ustawione. Zasilacz jaki masz??? Napięcia sa ok???

Dużo? W sklepie podczas zakupu mówili mi, że 60-70 stopni to norma dla Durona, a spokojnie wytrzymują powyżej 80 :smiley: :smiley: :smiley:

Zworki ustawione jak trzeba (DVD jest na drugiej taśmie jako master). Zasilacz jaki… no nie wiem akurat tego :confused:

Co do napięć to nawet nie wiem o co chodzi :frowning:

Wiesz w sklepie takie bzdety gadaja abys tylko był zadowolony. :slight_smile:

spedfan sciągnij lub everest to bedziesz wiuedział jakie sa napięcia. Po tym uruchamiasz film i patrzysz czy wartości nie spadają za bardzo.

PS: Mi w sklapie to na naped wcale zworki nie dali A mam dwa na jdnej tasmie. Zastanawiałem się czemu muli i nie działa a tu taka niespodzianka. :slight_smile:

Kurde, przecież napięcia razem z temperaturami i predkością wentylatora mam w VIA Hardware Monitor :stuck_out_tongue:

A zatem - czy odtwarzam, czy nie odtwarzam stoi stabilnie, wahania są o 0,01V, na przykład z 1,66 na 1,67.

Temperatura 1,7 to jedno a reszta 12; 5; 3,3 itd.

Reszta także na stałym poziomie:

VDD: 3,39

3,3V: 3,27

5: 4,93

12: 12,01

Tak jak pisałem, odchyły były i są minimalne (przy 12V trochę większe, do 0,05V) od tych wartości, które podaję.

Update firmware robiłeś???

Chciałem zrobić, ale na stronie LG nie znalazłem aktualizacji dla tego modelu.

Może napęd DVD ci padł. Miałem podobnie na początku film się ciął, ale po kilku minutach chodził normalnie. A ile lat ma już twój napęd??

Napęd jest nowiutki, dostałem od św. Mikołaja :smiley:

no to jak jest na gwarancji to do idź do serwisu żeby ci powiedzieli co może być, albo go wymienili na nowy. A sprawdzałeś go na innym kompie???

Arczyn > Zainstaluj Media Player Classic

http://www.amnezja.org/modules.php?name … e&sid=8596

Jeśli ten program nie otworzy jakiegoś filmu, to inny raczej też nie. Jest malutki i sam często oglądam DVD na kompie właśnie w tym programie. PowerDVD czy WinDVD to olbrzymie programy, a ten ma niesamowite możliwości.

Nie wiem czy to coś pomoże, ale miałem identyczny przypadek po zainstalowaniu sharewarowej wersji WinDVD. Po odinstalowaniu i przeczyszczeniu rejestru pomogło.

Szczęśliwego Nowego Roku i samych zdrowych systemów bez robali dla wszystkich forumowiczów :smiley: