Film na DVD - Program

(Dziobson) #1

Witam !

Mam dość ciężki problem ,aczkolwiek nie do nierozwiązania (mam nadzieje :slight_smile: )

Mam DVD Residen Evil i nie mam w czym tego odtworzyć :frowning: W Power DVD otwiera sie aczkolwiek musze otwierać karzdy kawałek osobno bo i nie moge wybrać języka (lektora) Brat mówi że można w Real Playerze , ale togo nie wiedzieć czemu nie moge otworzyć, klikam i klikam i nic sie nie otwiera, (WMP też nie odtwarza dobrze) Jaki może być program do odtworzenia filmu DVD które jest złożony z kilkunastu małych i dużych plików (Nie mam napędu DVD)

PS. To nie jest pirat. DVD ma brat i udotępnił swój napęd DVD bym mógł odczytać plik na swoim kompie bo on ma ciemny obraz :frowning:

(system) #2

Skorzystaj z programu VideoLan - powinno pomóc... :smiley:

:arrow: VideoLan Jest to wersja dla windowsa :smiley:

(Zbych ) #3

Każdy film DVD jest podzielony na "kawałki" nie większe jak 1GB i kilka małych pliczków też potrzebnych, film został źle przekopiowany na HDD, jeżeli chcesz go odtworzyć w całosci musisz go skopiować za pomącą jakiegoś programu np.DVD decrypter i w opcjach programu zaznaczyć bez dzielenia na 1GB wtedy Power go odtworzy w całosci za jednym zamachem lub można też z tych przekopiowanych plików utwożyc obraz płyty a następnie ten image umiescić w wirtualnym napędzie DVD ale coś mi sie wydaje że nie posiadając napędu DVD nie bedziesz w stanie stworzyć wirtualnego DVD

(Dziobson) #4

A jak to moge zrobić?

(Zbych ) #5

Zastanawiam sie jak to zrobić, trzeba by było jakis emulator napędu DVD a najlepiej nagrywarki DVD poczytaj troche tu:http://www.cdrinfo.pl/software/strona.php?page=Utils-Emulatory

jest to troche skomplikowane ale do zrobienia.

(Dziobson) #6

Z tym sobie może dam spokuj. Mam inny powarzniejszy problem z tym DVD. Przy głównych plikach, czyli tych po ok 1Gb nie moge ustawić lektora jako polskiego :frowning: Mojemu bratu sie udaje , ale jedynie w Real Playerze . Ale nie wiedzieć czemu on nie chce mi sie nawet pokazać na pulpiecie (właczyć :frowning: )W jakim programi moge ustawić Lektora na polskiego?

(Zbych ) #7

Bo w tych plikach nie ma pliku informatora o wyborze wersji językowej te info znajduje sie w tych małych plikach których nie jesteś w stanie uruchomić jednoczesnie w danym odtwarzaczu, film trzeba by było jeszcze raz przekopiować tak aby to była jedna całość , sciąg sobie program dvd decrypter następnie to co masz skopiowane "wszysko" załaduj do tego programu a następnie w programie ustaw aby nie dzielił plików ustaw np>4.7GB jeżeli bedzie to w całości to wtedy wyswietli sie pełne menu filmu

(system) #8

Mówię Ci do odtwarzania użyj VideoLan'a - jest to bardzo dobry program do tego typu spraw :smiley:

(Hubert222) #9

najpierw programik DVD Decrypter http://www.dvddecrypter.com , skopiowac cala plytke DVD na dysk, nastepnie odpalasz PowerDVD i masz taki przycisk gdzie wybierasz zrodlo filmu DVD, i tam zaznaczasz "odtworz dvd z dysku stalego", podajesz mu ten folder gdzie zgrales film (pewnie bedzie nazwa folderu VIDEO_TS) i programik automatycznie powinien odtworzyc film (jezeli film ma menu to pojawi sie menu gdzie pewnie bedzie mozliwe ustawienie dzwieku itp). Powodzenia