Film odtwarza się bez dźwięku


(C3rsh) #1

Witam.

Mam film "9" (dziewięć). Gdy go próbuje odtworzyć, film idzie, a dźwięku nie ma. Nie wiem co zrobić. Mam odtwarzacz subedit. Inne filmy mi normalnie odtwarza, a ten nie chce. Może ktoś wie w czym problem. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.


(ant0n) #2

Pewnie brakuje Ci jakiegoś kodeku do dźwięku. Też czasem miewałem takie problemy i kłopoty z instalacją kodeków, ale od jakiegoś czasu zacząłem używać VLC http://www.videolan.org/vlc/ i problem zniknął. Ten player odtwarza wszystko, jak piszą autorzy (bez instalacji jakichkolwiek kodeków w systemie) :slight_smile:

Spróbuj - warto!


(scripter1) #3

Sprawdź jak jest kodowany ten film używając programu MediaInfo (http://mediainfo.sourceforge.net/pl) i daj nam info.


(Giglok) #4

polecam k-lite mega codec pack -> http://www.codecguide.com/download_kl.htm

pobierz wersje "Mega" i zainstaluj.

będziesz mógł nadal używać subedita, ale wszystko będzie działać jak trzeba :slight_smile:


(ant0n) #5

Mi się kiedyś przez takie mega paczki z kodekami zrobił niezły syf w systemie i nic nie chciało działać poprawnie.

Jedyna kombinacja jaka dobrze działała do pewnego czasu to: FFDShow + Real Alternative + CCCP (ale tylko instalowałem stąd Matroshkę) i używałem do tego BESTplayera.

Na szczęście VLC zawstydził ich wszystkich :wink:


(scripter1) #6

ant0n , Używanie FFDShow do wszystkiego co tylko jest on w stanie odtworzyć nie jest najlepszym wyjściem ponieważ przy niektórych formatach zużywa on znacznie więcej zasobów systemowych niż inne odpowiednio dobrany do danego formatu kodek i zdarza mu się niepoprawnie odtwarzać (np. czasem są zbyt blade kolory).

Skoro już polecamy swoje ulubione to ja używam ALLPlayera z jego kodekami z liveupdate premium i dodatkowo mam te kodeki zarejestrowane w systemie (opcja rejestrowania kodeków jest w ALLPlayerze domyślnie wyłączona) więc wszystkie moje programy używają tych kodeków (w tym WMP i SubEdit) - ten zestaw kodeków nie sprawia mi żadnych problemów.

c3rsH , tylko daj nam info o tym filmie z programu MediaInfo jak ci już napisałem.

Znane są na przykład przypadki że nie ma dźwięku przy odtwarzaniu plików rmvb ponieważ jest zainstalowany program RealPlayer który celowo je blokuje (zobacz tu: odtwarzanie-plikow-rmvb-kodowanie-cooker-t395555.html).


(ant0n) #7

Spoko. Ja tam nie jestem obeznany w tych klimatach audio/video. Mówię tylko, że K-Lite Codec Pack mi nie odpowiadał (chrzanił wszystko w systemie), za to FFDShow działało OK i nie sprawiało problemów.


(C3rsh) #8

Już wszystko gra.

Winom było to, że ściągnąłem SubEdita bez Codec pack. :slight_smile: Ale teraz już zainstalowałem z codec pack i wszystko działa :wink: