Film w niskiej rozdzielczości

Mam sony dcr trv 140e/cyfrówka na kasetki/nagrywa w niskiej rozdzielczości/chyba 350 000 punktów//co w efekcie powoduje,że po zgraniu na kompa obraz jst fatalny.Coo zrobić by możzna było zgraać ten materiał w rozdzielczości np 1200x1000.Błagam oo pomoc.

Czytałeś instrukcje?

Jesli już to czytaŁAŚ.Tak czytałam

AhH To PissAnIeeee FaLLLLLKą :hahaha:

Gdzieś w opcjach powinna być zmiana rozdzielczości (oczywiste nie ?? ) ;/

Na dziś dzień niepamiętam bo miałem z tą cyfrą doczynienia dawno temu :slight_smile:

Jeżeli okaże się że nie wiem o co chodzi to wybaczcie :stuck_out_tongue:

Wydaje mi się, że problem, jeśli można to tak nazwać leży w sposobie zgrywania filmu na kompa. Jeśli robisz to przez USB - jakość wychodzi mierna, jeśli zrobisz to np przez IEEE1394 (i.Link) - tutaj efekt jest jak najbardziej OK (sam tak robię).

noo właśnie w instrukcji nie znalazła możliwości zmiany rrozdzielczości,dlatego szukam użytkowników tek kamerki.A material mam nagranny w fatalnej rozdzilzośi 350x250.Wie nie wiem czy da sie to przegraac w rozdzilczości przyajmniej 700x600 lub jeszcze lepszej.

i.link może polepszy trochę jakość ale na rozdzielczość raczej nie będzie mieć wpływu

Nie da się zwiększyć rozdzielczości podczas przegrywania. Ale podczas nagrywania tak- zmień tryb nagrywania z LP na SP. Wtedy rozdzielczość powinna wynieść 720x576.

fire wire-400mbit/sek

usb 2.0 hi-speed -480mbit/sek(warunek-kamera i komp muszą mieć takie same łącze).

czyli to co mam nagrane w tej niskiej rozdzielczości może polecieć do kosza…

Rozdzielczość można zwiększyć lecz nie sądzę aby to poprawiło jakość. Możesz spróbować virtualdub-em http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … 976#Zmiana link od aju z innego postu.

Po prosru tak jak napisałem wcześniej nagrywać w trybie SP. Na 60 minutowej kasetce wchodzi wtedy 40 minut filmu.

w takiej rozdzielczości aparaty nie nagrywają filmów. Od tego są kamery ;]

rss taki jesteś mąry?To dla twojej informacji-nagranie pochodzi z kamery,a jesli nie możesz pomóc to nie bierz udziału w dyskusji

Złączono Posta : 12.09.2006 (Wto) 12:33

darek w virtual sie nie da,natomiast nagrywałam w trybie sp,czyli wj w tej wyżsszej rozdzielczosci .Zastanawiam sie wobbec tego jaka kamerkę kupić żeeby takich problemów nie mieć czy 800 000 starczy ?Bo takie z reg.bywają mini dv

800 000 to jest jakieś 400 000-450 000 efektywnych pikseli. taki jest standart w tych nienajdroższych kamerach. Ja mam kamerę sony dcr trv 255 i ma ona 350 000 efektywnych pikseli. Przy SP to wychodzi 720x576 (może trochę zawyżam?). I też nie jest to najwyższa jakość. Trzeba się wystrzegać szybkich ruchów kamerą oraz wchodzenia na zoom cyfrowy. Można jeszcze kupić z przetwornikiem 3xCCD, czyli 3x800 000 czyli 3x400 000 czyli 1 200 000 efektywnych pikseli. Ale to juz trochę drożej. No i zawsze nagrywać w trybie SP.

No właśnie mamy podobne kamery/taka sama ilość efektywnnycch pikseli/Nagrywam w tym samym trybie co Ty i oobraz jest fatalny na kmputerze gdzie rozdzielczośść eekranu jesst 1200x900 czy cooś takiego…Tak się zastanawiam co zzz tym robić ,skoro technika idzie do przodu i tv są już właśnie w takich rozdzielczościach,to może okazać się że za chwilę nie będę mogła w ogóle oglądać tych filmików i zaraz mnie…trafi…800 000 to w zassadzie to co my mamy,bo efektywnych jest o poołowę mniej

Fakt, mamy takie same przetworniki. Sprawdź czy napewno nagrywasz w trybie SP(40 minut na 60 minutowej kasecie). Mam tu film zgrany z kamery jeszcze przed edycją. Zgrany bez kompresji w formacie DV avi(czyli tak jak na kasecie). W all playerze mam rozdzielczość 768x576, a virtualdub podaje 720x576. Pierwszy film, który nagrałem kamerą (tryb był ustawiony na LP) wyszedł w rozdzielczości 3xx x 2xx(te x-y bo nie pamiętam dokładnie). A jest to rozdzielczość filmu VCD. Sprawdź jeszcze raz dokładnie czy w menu kamery masz napewno format SP.

p.s. a może podczas zgrywania w programie zgrywającym ustawiasz na mpeg1- to format VCD. Trzeba wybrać DV Avi lub mpeg2.

Na pewno wszystko nagrywam na 100% w SP!Próowaałam zzgrywaćć tto w Virtualdub ale niee znaam tego programu i nie wiem jakie mam tam wybrać parametry.Gdybys mogl mi powidzi krok po krooku jak mam to zrobić to będę wdzęczna.

Jeszcze jedno pytanie-czy zgrywasz przez fire wire czy przez usb? W VD nigdy nie przechwytywałem. Zrobiłem próbę w windows movie maker:

1.Przez fire wire opcja DV AVI>>720x576

2.przez usb opcja "najlepsza jakość dla komputera>>320x240

3.przez usb opcja "inne ustawienia-video o wysokiej jakości(duże)>>640x480

Czyli widać wyraźnie, najlepsza jakość przez złącze fire wire(1394).

no właśnie przez usb,ale już zamówiłam fire,więc moze będzie lepiej

Mialem dokładnie to samo co ty i sledze ten temat ;/ bo sam nie wiem co zrobic ;/;/ pomozcie

mam już i.link,ale teraz nie moge znaleźć odpowiedniego wejścia w kompie-żadne gniazdo nie pasuje :smiley: …aależ ja jst bezadziejny tępak :frowning:

Tzn. nie masz na płycie głównej zintegrowanego fire wire. Musisz dokupić kartę pci fire wire np. tu: http://www.allegro.pl/item125733590_ak4 … kabel.html

P.S. dopiero zauważyłem, ten sprzedawca ma b. dużo negatywów. Wybierz innego.