Film w różnych formatach - nie odpala na odtwarzaczu DVD

Witam

Rodzice zakupili odtwarzacz DVD i przegrałem z vhs moją komunię. Nagrałem parę formatów w różnych kombinacjach bo coś pamiętam, że pierwsza moja próba starcia z tym odtwarzaczem dvd była porażką.

Dlatego przygotowałem 5 plików wideo - “pewnie jakiś odpali” myślę sobie.
Niestety ani jeden nie ruszył !!!

Pytanie do Was, czy odtwarzacz ma focha (powyżej link a w nim specyfikacja) czy źle dopieram format itp i muszę jeszcze inaczej czy odtwarzacz jest zepsuty ?

Teraz dam Wam info możliwie najwięcej z tych filmów które nie działają. InfoMEDIA.zip (5,1 KB)

Proszę doradźcie jak ustawić w programie Format Factory lub Any Video Converter aby odpaliło. Ewentualnie może być inny program.

Czego oczekuję ? Rozmiar nie gra zbytnio znaczenia (chodź dobrze, aby zmieściło się na DVD), jakość musi pozostać bez zmian, chyba, ze da się lepiej.
Plik obecny PlikObecny.txt (2,5 KB)
za duży na DVD.

Użyj DVD Flick: https://www.dobreprogramy.pl/DVD-Flick,Program,Windows,54764.html

Ten program zrobi Ci po prostu płytę DVD, taką jaką możesz kupić w sklepie, ma funkcję zrobienia menu na pilota jak na płytach ze sklepu. Jest darmowy.

Dziękuję sprawdzę.

EDIT
Rozumiem, że wiek/ostatnia aktualizacja programów w tej kwestii nie ma znaczenia ?

Format płyt DVD ani specyfikacja nie zmieniła się, a program orzestał być rozwijany pewnie dlatego, że zwykłe płyty DVD powoli wychodzą z mody. Jedyny problem jaki możesz napotkać to ew. Niekompatybilność programu z nowszym Windowsem, w co wątpię.

Odpalił spokojnie na Win10 64bit.

Zapisuję obraz ISO do późniejszego nagrania na DVD - zobaczymy.

A mój problem był chyba w kodowaniu mpeg4, którego nie obsługuje ten cholerny odtwarzacz… ech.

@kuba3351 niestety program “zrobił” za duży plik przez co nie nagram na DVD a dzielić nie umie ten program…

To chyba zostaje mi samemu zrobić DVD PAL na MPEG2 i wtedy patrząc na specyfikacje odtwarzacza dvd powinno wszystko puść, a sam plik wyjściowy podzielić na dwie części co mnie nie cieszy…

Z nowszych programów które potrafią to samo co DVD Flick mogę polecić Ashampoo Burning Studio 18: https://www.dobreprogramy.pl/Ashampoo-Burning-Studio,Program,Windows,13141.html

To jest ogólnie program do nagrywania płyt, z dużą ilością dodatkowych funkcji, jedną z nich jest robienie takich płyt DVD. Trzeba sobie to znaleźć w menu. Niestety program jest płatny, ale wersja trial jest w pełni funkcjonalna, ma wyłącznie ograniczenie czasowe.

Miałem starcie podobne do twojego z jednym starym odtwarzaczem DVD. Nie mam teraz możliwości przejrzeć tego twojego zip’a żeby sprawdzić jakie masz tam parametry konwersji ale widzę że plik wyjściowy jest w jakości 720 i to może być problemem, mimo że w specyfikacji piszą o rozdzielczości 720p a nawet 1080p ale piszą o tym w sekcji poprawianie jakości i może to dotyczyć tylko funkcji skalowania rozdzielczości w górę.
W moim przypadku kluczowe okazało się ustawienie rozdzielczości docelowej na 480p.
Najpewniejsze parametry które powinny ci zapewnić że plik się odtworzy na tym sprzęcie to format avi, kodek video mpeg2, rozdzielczość video 480p a kodek audio mp3 (jakość audio w mp3 nie powinna być problemem bez względu na wybrane ustawienie).
Powodzenia.

Jeżeli chodzi o odtwarzanie formatów poza DVD to masz dwie opcje:

  • avi: kodek wideo tylko divx (xvid też teoretycznie jest OK), kodek audio tylko mp3.
  • mpeg: kodek wideo tylko mpeg2, kodek audio mp2 (i możliwe że ac3).

Jeśli masz na dysku jakieś filmy dobrej jakości w avi, to weź kilka na pena i zobacz, które Ci ten Philips odtworzy, odczytaj ich właściwości w MediaInfo i na nich wzoruj się przy konwersji.

Mała korekta, w moim przypadku musiałem przy konwersji obniżyć jakość video do max 360p aby odtwarzacz był w stanie ogarnąć plik.
W każdym bądź razie kluczowe było znaczne obniżenie rozdzielczości bo odtwarzacz nie obsługuje odtwarzania plików video o wysokiej rozdzielczości obrazu ale dojść do tego trzeba było metodą prób i błędów bo nigdzie w specyfikacji w internecie ani w instrukcji nie było wzmianki o maksymalnej obsługiwanej rozdzielczości obrazu w plikach video.

Do odtwarzania Filmów w tradycyjnym odtwarzaczu DVD , najlepiej nagrać płytę w formacie DVD-Video
wtedy masz gwarancje że nagrany film bez problemu się odpali.
Do nagrywania możesz wykorzystać program Cyberlink Power2Go jak na zamieszczonym obrazku.


sam soft jest co prawda płatny jednak edycja 9 Platinum jest dostępna dla wtajemniczonych za free :stuck_out_tongue:
Masz tu link do pobrania i kluczyk do wklejenia:
https://www.cyberlink.com/stat/edms/english/2015/Q2/DS4_Survey/tks_download.html
Program ma w pakiecie kilka dodatkowych narzędzi ,najlepiej wyłączyć auto start i inne usługi w ustawieniach.

Dziekuję Wam !