Film z Czarnobyla i wasze zdania na temat tego zdarzenia

Polecasz to znaczy, że byłeś więc napisz coś więcej o niej :slight_smile:

Właśnie napisz coś więcej ;] ja do czarnobyla też wybieram się już od paru lat ;] tak jak nigdy nigdzie nie wyjeżdzam to to jest jedyne miejsce do którego chce pojechać ;]

o ile ja wiem ( a pisałem z tego referat w gimnazjum ) to po wycieczce do czarnobyla ubranie najlepiej spalić nie zbliżać śie do najbardziej skażonych miejsc to znaczy do lasów tak zwanego diabelskiego młyna oczek wodnych i tym podobnych człowiek nie będzie mógł tam zamieszkać przez 600 lat :o dopiero wtedy promieniowanie spadnie do normalnego poziomu

P.S gdyby nie ta katastrofa to mielibyśmy w polsce elektrownie atomową :x

Dodając, że miał być to typ reaktora RMBK-1000 taki jak w Czernobylu, więc dlatego zaprzestano budowy. Lepiej zapobiegać niż leczyć.

masz racje, że jest tam o wiele za wysokie promieniowanie ale w najbardziej napromieniowanym miejscu w strefie dostępnej dla cywilów trzeba by było być około 60 lat żeby otrzymać dawkę śmiertelną.

wycieczka do czarnobyla wcale niejest taka droga okolo 250 dolarow :slight_smile: pamietac trzeba by zalatwic sobie przewodnika z ukrainy ktory zalatwia wzsystkie formalnosci przepustki itp… :slight_smile: i miec troche kasy by przekupywac straznikow… tej strefy zony sa trzy posterunki… :wink: warto najprawde warto tam pojechac polecam:) a mit ze mozesz byc chory po takiej wycieczce to jest zwykla bzdura pamietajcie jesli ktos wybiera sie na taka wycieczke… to musicie miec koniecznie miernik dozymetr… bez niego ani rusz…:slight_smile: