Film z kasety VHS na postać cyfrową np. VCD.Jak przerobić


(bbbb1) #1

Jak w temacie, mam kilka filmów rodzinnych na kasetach VHS. Ponieważ mało kto używa teraz kaset video chciałem je przerobić na jakiś format cyfrowy aby można było zapisać to na płytach i odtworzyć na powszechnie teraz używanych odtwarzaczach CD/DVD. Jaki format będzie najlepszy i najmniej stratny jeżeli chodzi o jakość.


(Marchelmx) #2

Witam,

aby zacząć zabawę z przerobieniem VHS potrzebujesz urządzenie za pomocą którego prześlesz sygnał do komputera. Można to zrobić za pomoca kart graficznych ATI z serii All in Wonder, tunerów tv lub karty wideo.

oczywiście będzie potrzebne oprogramowanie do obróbki tego materiału który zgrasz i skompresowanie go to rozsądnej wielkości pliku.

Do poczytania:

http://www.google.pl/search?q=vhs+na+dv ... =firefox-a

Sprzęt:

http://www.komputronik.pl/index.php/cat ... ogowy.html

http://www.komputronik.pl/index.php/cat ... Video.html

Oprogramowanie:

http://www.dobreprogramy.pl/Obrobka-i-k ... s,105.html

Pozdrawiam


(Start Stop) #3

Witam

Polecam coś takiego:

http://www.sklepwideo.pl/details.php?id=mo100130

osobiście kupiłem i nie żałuję - super się sprawdza nie jest wymagana duża ilość miejsca na dysku konwertowany obraz od razu jest kompresowany do formaty DVD ponadto w zestawie program.


(Karski Karol) #4

Trzeba sobie policzyć czy zakup karty TV się opłaca bo dla paru kaset pewnie nie.

A ten Video DVR Grabber EasyCap to całkiem fajne rozwiązanie i jakbym miał kupować to właśnie to, a nie tam karty TV czy All in Wonder.


(bbbb1) #5

Mam tuner TV AverTV Studio 303(i program do obsługi tego tunera również Aver) w kompie i spróbowałem za jego pomocą przekopiować zapis VHS. Okazało się, że tuner umożliwia skopiowanie zapisu video w różnych formatach MPEG, AVI, DVD, Divx. Natomiast audio przesłane na kartę dźwiękową jest przesterowane jakby z lekkim sprzężeniem. I właśnie z dźwiękiem jest problem dlaczego się tak dzieje. Video połączyłem kablem z gniazda S-video i jest OK(jak na VHS), ale denerwuje mnie ten dźwięk, tym bardziej, że podczas odtwarzania wszystko jest dobrze, a tylko przy odtworzeniu zapisanego materiału dźwięk jest zniekształcony.