Film z wesela - problem z kodekiem

Witam serdecznie.

Mam taki nietypowy problem. 3 lata temu miałem ślub. Firma która zrobiła mi film z wesela nie wywiązała się ze zlecenia i przez te 3 lata nie zrobiła mi filmu. Jedyne co udało mi się uzyskać od nich to “surówka” filmu z wesela. 

Chciałem samodzielnie spróbować to jakoś edytować lub chociaż zobaczyć czy to co mi dali to jest mój film :frowning:

Firma już nie istnieje i nie mam kompletnie kontaktu z tą firmą :frowning:

 

Mam takie pliki “surówki” (w sumie 180GB): http://serwer1356363.home.pl/tape1-2.mov

 

Problem w tym że nie idzie tego otworzyć :frowning: Komputer odtwarza mi tylko pierwsze parę sekund filmu… Potem się “zacina”.

 

Czy mógłby mi ktoś pomóc z odtworzeniem tego filmu?

 

Bardzo, ale to bardzo proszę o pomoc,

Northwest

VLC spokojnie odtworzy ten plik.

W czym to próbowałeś otworzyć? Próbowałeś np. VLC? Mov to generalnie QuickTime. Niewykluczone też, że pliki są zwyczajnie uszkodzone.

zainstaluj k-lite codeck pack i wszystko pójdzie

SMPlayer też spokojnie i płynnie odtwarza ten film, aczkolwiek dużo sektorów pomija (uszkodzone).

skąd wiesz że sektory są uszkodzone?

Tj wina nagrywającego - czy raczej kodeków/odtwarzacza?

Cóż, na tyle MB, to nie może być tylko kilka % klatek - tak na oko. Player ma pomijanie uszkodzonych i to widoczne jako skoki na pasku postępu filmu. Raz, że to słaba jakość.

Trzeba poczytać właściwości, żeby się trochę rozeznać.

001205.jpg

 

aha, rozumiem. Czyli kamerzysta miał słaby sprzęt?

Tak to jest jak się ma lichy sprzęt . Plik jest prawidłowy Enhanced Video Renderer nie pokazuje porzucania klatek (25fps) . Problemem jest użyty kodek wideo AIC (Apple Intermediate Codec - LAV VIDEO DECODER) i bitrate a/v > 60Mb/s !

Przerobienie (H.264) tego w rozsądnym czasie będzie wymagać co najmniej 4R (najlepiej 4R/8W) procesora INTEL i/lub aplikacji potrafiącej skorzystać z : HT , INTEL QUICKSYNC lub NVIDIA CUDA (przy założeniu , że aplikacja obsługuje kodek AIC) . 

a czy ten plik video Ci się otwiera: http://serwer1356363.home.pl/podziekowania.mov ?

Mieliśmy podziękowania dla rodziców na weselu, ale ponoć według kamerzystów “źle wyszły i nie ma sensu ich dodawać do filmu”. Mi się ten plik w ogóle nie otwiera :frowning:

Tylko audio . Uszkodzony .