Filmik w .AVI

Witam zrobiłem filmik telefonem ale miał dziwne rozszerzenie i przerobiłem to programem na .AVI ale to avi jest nieskompresowane i zajmuje kupe miejsca jak skompresowac plik AVI do divx czy cos w tym stylu zeby zajmował mniej miejsca może też być na mpg byle co byle mniej miejsca zajmował

Pozdrawiam

Zerknij na http://www.divx.pl do działu Download

Jest tam cała masa softu do tego celu

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=56485

nic nie znalazłem większość to jest do konwersji z vob do dixv

Tam rozwiązaniem był program Movie Maker którego w systemie 98 nie ma a ja mam 98SE

Coś cieniutko patrzyłeś

http://divx.pl/download.php?id=002001

i niby który z tych programów jest do tego celu ?

Zmiana rozdzielczości (.avi, .mpg)

 1. Uruchom VirtualDub.

 2. Kliknij zakładkę File >>> Open video file i otwόrz plik *.avi.

 3. W zakładce Video zaznacz Full processing mode.

 4. W zakładce Audio zaznacz opcję Direct Stream Copy.

 5. Kliknij Video >>> Filters >>> Add…

 6. Virtual Dub zawiera filtry, ktόre są wykorzystywane do obrόbki plikόw video! Do zmiany rozdzielczości jest wykorzystywany filtr o nazwie resize. Odnajdź ten filtr na liście i kliknij OK.

 7. W pola New width (szerokość) i New height (wysokość) wpisz żądane parametry rozdzielczości.

 8. Wybierz Bilinear jeżeli dotychczasowa rozdzielczość ma zostać zmniejszona lub Bicubic przy zwiększaniu rozdzielczości.

TIPP: Klikając na Show preview mozesz sprawdzić jakość “nowego” obrazu czyli sprawdzić czy nie przesadziłeś ze zwiększeniem/zmniejszeniem rozdzielczości.

 1. Zatwierdź zmiany!

 2. Przejdź do zakładki Video >>> Compression i wybierz kodek z jakim ma zostać zakodowany Twój plik. Jeżeli ominiesz ten krok plik wynikowy będzie kilkakrotnie większy od pliku wyjściowego! !!

 3. Kliknij File Save AVI.

A niby ten

Dr. Divx 1.04

Opis:

Program twórców kodeka divx, upraszczający konwersję innych formatów multimedialnych do Divx, w zaledwie kilku krokach. Program kompresuje pliki MPEG1/MPEG2/MPEG4, AVI, WMV, przechwycone z kamery cyfrowej (DV) albo przechwycone z innego źródła. Program ma gotowe profile znane już z kodeka Divx, można rónież tworzyć własne. Wykorzystuje filtry z innych programów np. Virtualdub. Program automatycznie dobiera rozdzielczość, sam usuwa czarne brzegi (cropping). Umożliwia tworzenie kolejki zadań. W pakiecie zawarty jest od razu kodek Divx 5.1.1 Pro.