Filmiki w 1080p przycinają się (Youtube)

Witam. Chciałem sobie pooglądać filmiki na Youtube w jakości 1080p ale jak przestawię na tą jakość niektóre filmiki chodzą dobrze płynnie bez ścinek a niektóre chodzą też niby płynnie ale się przycinają i czasami pokazuje się to kółko od buforowania choć pasek buforowania wyprzedza pasek odtwarzania. Jest jakaś metoda by filmy odtwarzały się płynnie? Moja specyfikacja: Płyta główna Asus P5GC-MX/GBL Procesor Intel Dual Core E5200 2.50GHz 4GB Ram Karta graficzna Ati Radeon HD 5770 1GB DDR5.  5919900853.png

Na 1080p, to za mało na płynne buforowanie (za słaby internet). Przetestuj sobie ustawienia karty sieciowej, czyli właściwości, konfiguruj, zaawansowane, przewiń do Speed/duplex setting i ustaw Autoneg for (najwyższa wartość jaka Ci się wyświetli)HD.
Miałem Auto Negotiation, ale na Autoneg 100HD u mnie najlepiej buforuje ciężkie strony i filmy, dlatego to ustawienie zostawiłem.

Szczerze. Miałem ten sam procesor co ty, podobną kartę graficzną. Wszystko chodziło dobrze do pewnego momentu. Większość filmów zaczęłą przy takiej rozdzielczości się ciąć. Prawdopodobnie nastąpiła zmiana jakichś parametrów/ustawień po stronie Youtuba. Nic nie dawało przeinstalowanie systemu i podobne wynalazki. Inna, mocniejsza platforma, lepszy procesor i ustąpiło jak ręką odjął.

Przede wszystkim należy zamknąć niepotrzebne aplikacje, karty w przeglądarce (Zmiana przeglądarki, czy odtwarzacza także może pomóc) itd… Potem dopiero można mówić o tym czy sprzęt jest niedobry czy zbyt słaby jest internet :wink:

@Bogdan_G  A gdzie są te ustawienia? Moja karta sieciowa to Realtek RTL8168C§/8111C§ Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.20)

 

Fakt, niektóre karty tego nie mają, co sieciowa nvidia.

Patrzyłem ma drugi sprzęt:

61ecf70a489beec7med.jpg

A co jest u Ciebie  we właściwościach, konfiguruj, zaawansowane - Szybkość i dupleks? Ani nic nie wiadomo i można zmyślać ustawienia

 

@Bogdan_G U mnie jest to https://zapodaj.net/f8b83e4948dc8.jpg.html 

Szkoda, że nie przesunąłeś niżej, tam są ustawienia szybkości dupleks.

@Bogdan_G Niżej mam to https://zapodaj.net/d90ee122d69cf.jpg.html

Coraz trudniej.

Masz autonegocjowanie, ale to rozwijana lista. Co tam masz na tej liście…?

@Bogdan_G Na liście mam to https://zapodaj.net/a0459ac031a41.png.html

Przynajmniej bym wypróbował pełny dupleks 1Gb/s, potem włączasz przeglądarkę i robisz speedtest ookla. Potem przełączasz na pełny dupleks 100Mb/s i znów sprawdzasz na speedtest ookla.

Najwyżej wrócisz do ustawienia autonegocjowanie, gdyby okazało się, że internet jest słabszy na innych ustawieniach.

Ja mam kartę nvidia i trochę inaczej:

ascreen121.png

Właśnie taką metodą próbowania kolejnych ustawień i za każdym razem speetest - trafiło mi się ustawienie naj.

Właśnie zrobiłem speed test

5921911415.png

Jak on ma się do Twojego z opis problemu?

@Bogdan_G Wynik Speedtest Okla po ustawieniu 1Gb/s pełny dupleks  5921948098.png 

Wynik po ustawieniu 100mb/s pełny dupleks  5921952284.png

Speedtest w 1 poście w tym temacie robiłem na autonegocjowaniu.

Karte masz gigabitową, ustawieniami nic już nie zyskasz, NIC sam negocjuje maksymalną szybkość połączenia.

@Longhorn2009 Jest jakaś metoda aby filmiki w 1080p nie przycinały się? Dodam że te ścinki nie są zawsze, jak komputer ma dobry dzień i humor to filmy w 1080p potrafią odtwarzać się płynnie bez ścinek. Jednak częściej się przycinają.

Ograniczeniem jest szybkość łącza. 5Mbit to za mało do FullHD nawet na YT. Specjalnie sprawdziłem na PC o podobnej konfiguracji: C2D E4300 1.8GHz, 2GB RAM, GeForce 8600GT, Win 7 32bit i filmy w 1080p działały w pełni płynnie i buforowały się bez zarzutu. Internet ok. 12-15Mb/s (zależnie od zasięgu WiFi). W statystykach dla nerdów YT użycie łącza było na poziomie 12Mbit.

@Longhorn2009 Czyli muszę wymienić internet na szybszy. Dzięki za pomoc :slight_smile:

Jak technicy montowali mi neta mówili, że około 7Mbit powinno wystarczyć na 1080p 

Mi kiedyś mówili, że jak antenę radiową podwyższą o 1 metr to z 6mbit (speedtest: 2mbit) zrobią mi 100mbit. Więc nie sugeruj się tymi co montują co oni mówią(wiem głupio wyszło te zdanie).