Filmy avi. Odczyt na płytach dvd. Blu Ray Panasonic

Witam.

Mam problem dotyczący filmów .avi .

Zgrałem na płytkę dvd programem Nero 3 filmy (koded xvid). Działa normalnie.

Tym razem ponownie zgrałem na płytę 3 filmy (dwa filmy kodek xvid, trzeci divx).

Nie działa.

Czy to, że jeden film ma inny kodek jest jakoś powiązane ?

Ma ktoś jakiś pomysł, bo wszystkie filmy normalnie z pendrive’a działają ;/

Żaden film w avi, praktycznie nie powinien działać w DVD czy Blu-ray, jeśli chodzi o urządzenia zewnętrze. Nero czy inne podobne programy do palenia płyt, hipotetycznie nie są do zapisywania filmów w zgodności czytającej ich przez urządzenia. Nero zapisuje każdy rodzaj pliku, płytę, z tą jakością jaka została przez nas stworzona w innym programie. By DVD działało, potrzeba stworzyć pliki vob. z info. Włóż płytę DVD do urządzenia, i zobacz jak wyglądają pliki DVD?. Blu-ray ma całkiem inny zapis płyty startujące w urządzeniu. Jeśli tworze film, to tworze go albo w Adobe Premier, lub w Vegas Pro, później półgotowy materiał, tworze w Adobe Encore, bądź w Sony DVD Architect Pro, bądź nawet można to stworzyć w Nero Vision, bądź w programiku (ConvertXtoDVD). On byłby dla ciebie celującym, bo cokolwiek ściągniesz z Internetu, on przetwarza to na rodzaj DVD. Ja tworze pliki startujące w w/w programach, jak również tapetę, przyciski do DVD bądź Blu-ray. I dopiero ten gotowy materiał (wypalam) w Nero, wybierając rodzaj filmu wypalanego w Nero. Jeśli DVD, to wybieram mod: DVD-video, jak Blu-ray to: BDMV-video, bądź wypalam już w pliku AVCHD video. Bo moje nowe urządzenie do Blu-ray już czyta ten plik, bez tworzenia go w w/w programach. Jak ktoś chce stworzyć film na “leniucha” w Blu-ray, by startował od razu w urządzeniu, bez tapety, to polecam programik bezpłatny tsMuxeR 1.10.6. Każdy film tworzony musi mieć zgodność. Jeśli DVD w PAL to musi mieć 720x576 25 klatek/s, jeśli NTSC w DVD, to 720x480 29,97 klatek/s. Jeśli Blu-ray w PAL to 1920x1080 24 klatek/s, bądź 25klatek/s, Jeśli Blu-ray w NTSC to 23,97 klatek/s bądź 29,97 klatek/s. A profesjonalnie zamiast pisać klatek/s powinno się używać (fps) . Można wyjątkowo zapisać rożnej jakości film, bez zgodności i DVD i Blu-ray, pod warunkiem, ze ktoś ma naładowane tyle kodeków w systemie Windows, ze ten zapisany film, urządzenie DVD/Blu-ray, ale tylko komputerowe, to otworzy jakimś Player. Natomiast w 99% nie będzie działał w innym komputerze. Jeśli komuś pożyczymy ten film.

:lol: :lol:

Bzdura!!

Poprawnie zapisany plik avi (XviD, DivX) będzie poprawnie odczytywany na odtwarzaczu stacjonarnym (DVD lub BR) wspierającym odtwarzanie XviD (DivX).

Dodane 04.07.2013 (Cz) 23:05

Ograniczenie może wynikać z obsługi XviD (DivX) przez odtwarzacz - sprawdź w dokumentacji odtwarzacza jakie muszą być parametry plików avi i porównaj je z parametrami filmów.

Zgoda! !!

http://pl.wikipedia.org/wiki/DivX

:lol: :lol: