Filmy do góry nogami po instalacji WMP11

Zainstalowałem dzisiaj WMP11 duża część filmów odtwarza sie do góry nogami (wcześniej było OK)

Dzieje sie to we wszystkich odtwarzaczach.

Da sie coś z tym zrobić?

odinstaluj kodeki i zainstaluj na nowo,może pomoże

Chodzi o wszystkie filmy łącznie z DVD czy tylko o DivX i Xvid?

Raczej tylko Divx, inne działają dobrze.

Jak w Media Classic Player zmienie Output - DirectShow Video z System Default na VMR9 (renderless) to problem ustępuje - oczywiście tylko dla tego odtwarzacza.

Problem dotyczy starszych DivXów, narazie zauważyłem w wersji 3

Reinstalacja nie pomaga, mam Divx 6.5

Trzeba najpierw zainstalować WMP 11 a potem dopiero kodeki (najlepiej jakiś pakiet), inaczej mogą się pojawiac różne kwiatki.

Przywróciłem do WMP9 i dalej nic.

Ale zauważyłem że przed odtworzeniem filmu WMP pokazuje “Pobieranie kodera-dekodera…” a potem “Błąd podczas pobierania” i wtedy zaczyna sie wyświetlać film, do góry nogami.

Skorzystaj z GSpot.

Sprawdź czym dany plik wideo był kodowany i wykonaj rendering aby sprawdzić jakie filtry są używane do odtwarzania.

Proposed Codec Solutions and Tests > MS A/V > 1

Podobna sytuacja - plik odtwarzany mimo braku odpowiednich filtrów, ale z odwróconym obrazem - występuje gdy w systemie był instalowany DivX 6, a pozostały po nim resztki w rejestrze.

Jeśli masz zainstalowany ffdshow, włącz w konfiguracji dekodera wideo obsługę DivX 3.

Czy instalowałeś DivX 6 z opcją Generic MPEG-4 Playback?

Czy w konfiguracji dekodera DivX 6 (Decoder Configuration Utility) masz włączoną opcję Support decoding of Generic MPEG-4 video?

Albo przeinstaluj DivX 6 - albo skorzystaj z ffdshow.

Znalazłem rozwiązanie.

WMP11 i WMP9 nie pasował kodek DivX 6.5 (program próbował pobierać kodek z neta ale to sie nie udawało i wtedy zaczynał sie wyświetlać film do góry nogami)

Więc zainstalowałem DivX 5.2.1 i jak ręką odjął, wszystkie problemy zniknęły :slight_smile: