Filmy dvd - jest dzwięk a obrazu brak

Kupiłem nowy komputer wyposażony w nagrywarkę dvd LG GSA-H10n DVD-+R/RW/ROM DL oem. Pierwszy raz mam do czynienia z DVD i chciałem obejrzeć jakiś film na dvd. Zainstalowałem Pover DVD dołączony do zestawu i tu pojawił się problem. Ten jak i inne programy do odtwarzania filmów dvd odtwarzają tylko dźwięk a obrazu już nie. W programie WinDVD był obraz, ale bardzo ciemny i w zasadzie nic nie było widać. Pomoże ktoś?

A kodeki odpowienie masz??

Odpowiednie tzn. jakie?

A próbowałeś przez Windows media player? Też odtwarza DVD.

Próbowałem i ten sam problem występuje.

A poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=15942

A jak odtwarza oryginalne filmy DVD.

Spróbuj zainstalować nowe kodeki. Jakie masz w tej chwili?

Zaraz poczytam.

A filmy dvd mam oryginalne. Myślałem że to wina płytki ale żadny z 3 filmów nie jest wyświetlany poprawnie.

Spróbuj te zainstalować, razem z kodekami instaluje się Media Player Classic, który także odtwarza filmy DVD. Na nim powinno działać.

Sprawdź również to:

Menadżer urządzeń i napęd DVD i właściwości i zakładka Region DVD i czy masz ustawiony Region 2,jak nie to ustaw - wybierz z listy Polska i w zakładce bieżący region będzie region 2.OK,restart kompa i sprawdź czy są ustawienia i próbuj.

Zainstalowałem kodeki, zmieniłem region, restartowałem komputer, dalej to samo nawet pod MPC :frowning:

To weź jeszcze spróbuj VLC media player on ma wbudowane kodeki.

Ale to wszytko jest chore. W VLC jest ciut jaśniej. ale dalej jest nie do oglądania. Biały - to ciemno szary, a cała reszta jest czarna.

To może masz coś poprzestawiane w ustawieniach monitora? Spróbuj pozmieniać jasność, kolory przy monitorze.

Gdyby nie fakt, że, na co dzień zajmuję się grafiką komputerową to może byłby w tym problem, ale ustawienia kolorów i stery monitora są Ok, wszystko inne działa poprawnie, tylko te cholerne filmy dvd cos nie chodzą.

Jeżeli WMP,MPC i VLC nie dają rady to ja już nic nie poradze. Może ktoś inny będzie miał jeszcze jakiś pomysł.

Ci zaś z tymi głupimi Kodek Pakami… odinstaluj to w…

Zainstaluj Allplayera i ściągnij Mpeg2 Multiplexer w opcji LiveUpdate i spróbuj ten film otworzyć tym playerem.

Też nic nie daje …

Też miałem taki problem.

Pomogło mi wykasowanie mojego konta (profilu) i ponowne jego stworzenie :?

Tyle że ja nie mam swojego konta :smiley: no ale spróbuje coś w tym kierunku zrobić.