Filmy H264 nie działają

Witam. Dzisiaj przestały odtwarzać mi się filmy zakodowane H264. Po kliknięciu na film otwiera się odtwarzacz i nic, stoi tak w miejscu jak na załączonym niżej screenie. Mój podstawowy odtwarzacz to Media Player Classic Home Cinema jednak nawet VLC ich nie otwiera, ale tutaj dla odmiany jest zielony obraz i słychać przynajmniej dźwięk. Mam na komputerze jeszcze Splash do otwierania plików TS i w nim o dziwo działają wszystkie filmy.

Filmy w H265 oraz XVID działają normalnie.

Czego próbowałem? Deinstalacja MPC HC i kodeków, czyszczenie rejestru, ponowna instalacja odtwarzacza i kodeków jak i osobna instalacja Haali Media Splitter. Nic nie pomaga. System to Windows 7 32 bit.

Później jeszcze raz odinstalowałem odtwarzacz oraz kodeki, wyczyściłem rejestr i Windowsa, instalacja na nowo z kodekami K-Lite i nie pliki H264 nadal nie działają…

Do odtwarzania filmów nie potrzeba instalować w systemie żadnych kodeków. Te są potrzebne tylko do robienia filmów. Odtwarzacze posiadają własne filtry, dzięki którym można filmy oglądać. Jednym z nich jest właśnie VLC i trochę dziwne, że sobie z tym nie radzi. Takim głównym „mieszaczem kodeków” jest pakiet K-Lite. Usuń to jakimś dobrym deinstalatorem, który potrafi wyczyścić pozostałości po nim. Wypróbuj też inne odtwarzacze posiadające własne filtry np. SMPlayer, Potplayer. Na prawidłowo skonfigurowanym systemie VLC również powinien sobie poradzić.