Filmy hd się zacinają po formacie, wcześniej działały dobrze

Witam dawno dawno temu ściągnąłem całą kolekcję 64 odcinków FullMetal Alchemist Brotherhood w wersji HD z napisami. Wszystko działało elegancko, nawet się nie zacinało… Z powodu zamulenia komputera musiałem zrobić formata, i owe odcinki zostawiłem na innym dysku. Gdy chciałem sobie odświeżyć serię FMA to wszystkie odcinki zaczęły mi się zacinać, w takich powolnych momentach, np. rozmowa działały, natomiast w dynamicznych, np. walki obraz się zacinał(napisy się pojawiały). Posiadam sterowniki do karty graficzne jak i do monitora, wie ktoś może gdzie leży problem ?

Karta to GeForce MX 440(wiem, że to prehistoria ale wcześniej odcinki te mi działały na niej i to bardzo dobrze, po formacie szwankują…)

Odcinki są z napisami w rozszerzeniu *.mkv(Matroska)

Wcześniej odtwarzałem odcinki w Media Player Classic(k-lite codec) i działały, teraz używałem i tego i VLC player’a niestety odcinki się tną…

Głupie pytanie ale może to być spowodowane tym, że podczas formata zostawiłem je na innym dysku ? Gdybym ściągnął je na nowo to by działały poprawnie ?

Prosiłbym o pomoc, ponieważ chciałbym je obejrzeć a mój internet nie pozwala mi na oglądanie odcinków online…

To, że leżały na innym dysku nie ma absolutnie żadnego wpływu na aktualny stan rzeczy. Proponuję reinstalację sterowników do karty graficznej oraz instalację najnowszego packa kodeków k-lite. Alternatywnie możesz spróbować z innym odtwarzaczem video, np. AllPlayerem.

Po formacie zainstalowałeś sterowniki Chipset do swojej płyty głównej ?

/potrzebna jest nazwa płyty głównej oraz mikroukład płyty głównej/.

Miałem kilka razy do czynienia z tą “prehistorią” podczas naprawy komputerów czyli kartą graficzną GeForce MX 440 i najlepsze sterowniki były :

http://www.nvidia.pl/object/winxp_2k_84.21_pl.html

  • będą w PL.

Jeszcze możesz sprawdzić starsze :

http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_56.72

Zainstalowałeś DirectX 9.29 Redistributable ?

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX 9.0c

  • jakie masz kodeki ?

Doinstaluj jeszcze Real Alternative 1.9.0 Lite lub usuń obecne.

Przeczyść komputer programem CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

kliknij aby powiększyć :

ccleaner1.th.jpg ccleaner2.th.jpg

i zainstaluj tylko K-Lite Mega Codec Pack 7.2.0

Oprócz tego możesz jeszcze sprawdzić odtwarzacz The KMPlayer 3.0.0.1441.

Słaba “grafa” :frowning:

Start - Panel sterowania - System - Zaawansowane - Wydajność - Ustawienia - Efekty wizualne - zaznacz tylko

6 pozycji - Zastosuj - OK.

kliknij aby powiększyć :

b6f4bd33aeb1d059m.jpg 86e86da81e7e892fm.jpg

No to tak…

W VLC napisy działają obraz sie zacina, natomiast w KMPlayer i Media Classic Player + kodeki obraz działa ale napisy się nie pokazuja…

Wgrałem nowego directa, ustawiłem te 6 opcji, sterowniki Twoje też zainstalowałem i dalej jest to samo…

Ccleanera też użyłem, wszystko z Twojej porady i nic…