Filmy HD Youtube - wydajność w Firefox, Chrome, Opera

Witam,

posiadam laptopa HP dv2-1050eg, problem polega na słabym odtwarzaniu filmów na Youtube w jakości HD 720 o HD 1080 już nie wspominam. Również filmy w HD z Megavideo się tną niezmiernie. Chciałbym podkreślić że raczej nie jest to wina łącza - 16 MBit, poza tym sytuacja nie zmienia się gdy film jest przed odtworzeniem wczytany do końca. Jeśli pobiorę film na dysk to problemu nie ma. Sprawdzałem na FF, Chrome, Opera. Z tego co można przeczytać w internecie to filmy na Youtube w jakości HD można oglądać na netbookach. Czy ktoś może miał podobny problem i go rozwiązał ? Czy też może ktoś wie co może być przyczyną tak słabej wydajności ? Poniżej specyfikacja laptopa HP dv2:

Proc. AMD athlon Neo 64 - 1.6 GHz, 2gb Ram ddr2, Hdd 320gb, Karta Graf. ATI Mobility Radeon HD 3410 512MB, system Windows 7 Professional.

z góry dziękuję za pomoc

I na każdej przeglądarce jest tak samo?

roman999 , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ.

Zapoznaj się z TYMI informacjami.

Tak Loookash89, na każdej z nich ten problem występuje. Czy to może być brak jakiegokolwiek wsparcia ze strony flash playera dla tego sprzętu ? Nie testowałem jeszcze IE9, ale skoro jest to wersja beta to i tak nie zamierzam jej używać.

Przeskanuj może kompa. Oczyść rejestr i przeglądarki Ccleanerem.

dudpis właśnie w tym problem, że komp jest codziennie czyszczony ccleaner’em. Próbowałem odtwarzania filmów z Youtube za pomocą dodatku grease monkey do Firefox, troche to pomagało ale nie rozwiązuje to sprawy.

Z Flash Playerem jest właśnie ten problem, że na niektórych kartach graficznych dzieją się takie cyrki i to raczej wina kiepskich sterowników niż samego Flasha, choć jego bez winy też nie można pozostawić. Sprawdź czy są jakieś aktualizacje sterowników na stronie producenta.

Pozdrawiam!

Roobal, jeśli chodzi o sterowniki to sprawa wygląda tak:

obecnie mam zainstalowane najnowsze sterowniki do kart serii radeon mobility hd czyli catalyst 10.8, z nimi karta jest wykrywana jako ati mobility radeon HD 3400 series, gdy zainsaluje sterowniki których windows sobie życzy to wykrywa karte poprawnie jako HD 3410 ale nie ma wówczas obsługi openg oraz sterowniki są z 2009 roku. Zatem teraz pytanie: Czy lepiej zainstalować stare sterowniki czy nowsze ? I czy to może mieć wpływ na płynność w odtwarzaniu filmów HD czy to z Youtube czy z Megavideo ?

Jeśli na starych działa dobrze, no to już musisz sam zdecydować czy warto poświęcać się dla braku wsparcia dla OpenGL. Poza tym stare sterowniki mogą mieć błędy. Jeśli na najnowszych też dzieją się takie cyrki, to prawdopodobnie sterowniki są kiepskie. Jak masz możliwość sprawdzić gdzieś działanie Flasha na tej samej karcie na innym komputerze, to będzie wiadomo czy to wina Flasha czy sterowników.

Pozdrawiam!