Filmy i Allplayer

Mam taki problem jak ogladam film czesto mi przycina jak sprawdzam zuzycie procka to widze ze jest zajety tak ok 40-90% nigdy tak nie mialem zeby film sie zacinal!! mam athlona 1000 mhz 256 ddr geforce’a 2 mx 400 64 mb moze wiecie jak mi poomoc?

hmmm…co by tu wymysleć??A może jakieś inne kodeki??Polecam kodepaka k-lite codepack do ściągnięcia ze strony http://www.underpl.net

Polecam Ci nową wersję beta All playera. Znajduje się niżej na tej stronce:

http://www.allplayer.prv.pl/

Ta wersja posiada funkcję live update i sam sobie ściągniesz potrzebne aktualizacje do oglądania filmów. Zapomnij o instalowaniu nimo codec packów i innych kodeków. Zainstaluj odtwarzacz oraz ffdshow (filtr zastępujący kodeki) i tyle.

Jeśli chodzi o obciążenie procesora to ostatnio miałem podobną historię.

Pomaga tu msconfig jak zwykle:)

Robisz tak:

start>uruchom> wpisz tu “msconfig”> następnie klikasz -“uruchamianie”

Wszystkie kwadraciki mają być puste w środku (odznaczone) jedynie antywira możesz zostawić zaznaczonego. Następnie system zapyta czy ma się uruchamiać w trybie selektywnym -klikasz ok, potem reset.

Obciążenie procesora jak ręką odjął:)

Najlepiej zainstalowac fddshow i divx 5.1 i nic wiecej po tym powinno wszystko pykać.

Teraz to mi sie narobilo zaden film nie chce sie otworzyc pisze ze nie ma kodekow. ffdshow nie dziala allplayer go nie widzi czy co pisze ze nie ma divx version 3 alpha albo inne pierdoly.

Jeśli zainstalowałeś wersję beta All Playera o której Ci mówiłem to wejdź w live update i odtwarzacz sam ściągnie potrzebne kodeki oraz usunie te zbędne. Kliknij “setup” na interfejsie AllPlayera (obok rysunku głośniczka)tam jest ta funkcja live update. Zastosuj msconfig jeśli masz obciążony procesor. Dzisiaj robiłem format c:\ zainstalowałem wszystko tak jak Ci mówiłem i u mnie śmiga pięknie ten All Player.

Ja dzisiaj robie format to zobacze]

Moim zdaniem najlepszym programem do odtwarzania filmów to: Subedit Player build xxxx. Jak zainstalowałem Allplayera zobaczyć jaki on jest to mi się w nim cieły filmy, a w Subie nie. Sciągnij najnowsze koedki, polecam: Kazaa Lite Codec Pack 2.2 full. Powodzenia.

Absolutnie nie instalować dodatkowo żadnych kodeków! !!

All Player przeanalizuje i ściągnie xvid, divix, ac3 filter, itp.U mnie ściągnął z 8 potrzebnych elementów i filmy chodzą pięknie. Wszystkie się ładnie ściągną do podkatalogów All Playera. Nie ma potrzeby zaśmiecać kompa dodatkowymi kodek- paczkami! !!

Aha, po formaciec:\ jak już zainstalujesz wszystkie potrzebne CI programy to koniecznie skorzystaj z funkcji “msconfig” i jak już poprzednio mówiłem wywal wszystko z autostartu. Zostaw zaznaczonego tylko antywira. Procesor będzie mało obciążony i komp zacznie śmigać jak żyleta:)

Nie zawsze będzie śmigał jak żyleta, jak wywalisz coś z autostartu. Będzie zaśmiecony i będzie bardzo wolno chodził. A jeśli chcesz troszke przyspieszyć kompa, to wejdź w polecenie Uruchom i wpisz polecenie services.msc i tam wywal zbędne dla Ciebie rzeczy.

:frowning: :cry: :-x :frowning: :cry: :-x :frowning:

Po przeinstalowaniu windowsa98se i live update allplayera pisze przy filmach “***.avi nie jest prawidłową aplikacją systemu win32” a z innej beczki to nero 6.3 przy instalacji pisze ze nie ma plikow windowsa jakichs i nie wiem o co chodzi(robilem windows update)

Guten Morgen. Uuuuuuuuu to będziesz musiał sformatować dysk na którym masz Wina i wtedy będzie chodziło oki. Sam kiedyś miałem taki problem.

przecierz napisalem ze robilem format i tak samo jest.

A czy nie zapomniałeś zainstalować FFdshow ???

Zainstalowalem wszystko. icaly czas ten blad Win32

1 - Plakałeś tak, że aż potop nam grozil,

tedy część emotek skasowałem - sorry.

2-Uruchom sfc, próbując naprawić problemy.

a co to jest scf ? :oops:

Kuba mi to polecenie nie działa na moim W98se.

SFC jest to Kontroler Plików Systemowych znajduje sie C:\WINDOWS\SYSTEM jest to narzędzie sprawdzające poprawnośc lub brak plików etc.

Jeśli zaś chodzi o kodeki to używam lub ffdshow (przy nim doinstalowuje jeszcze AC3 ponieważ mam zestaw głośników 5.1 …) lub codec7.7e_9x, nie używam ich nigdy dwuch na raz, nie doinstalowuje żadnych divXów i innych badziew chyba, że brak np. jakiegoś kodeka z rodziny RealMedia lub QuickTime (np. *.mov …) do ich odtwarzania używam Real Alternative 1.12 lub QuickTime Alternative 1.21. Mam także zainstalowanego Windows Media Player 9 na wszelki wypadek. A jeśli chodzi o playery to w kolejności od najlepszego: CinemaPlayer 1.5beta4 (dla mnie najlepszy) ; BestPlayer1.0; ALLPlayer 2.0; Koala Player 2.6 XP …

Proponuje ci na usunięcie wszystkich kodeków i pobawienie się wpierw z ffdshow a jak sobie nie poradzi to usuń go i zmień na codec7.7e. I nie zapominaj o WMP9.

Ja używam mv2 playera.U mnie śmiga bez problemu na win 98.Jak by cię interesował daj znać. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: