Filmy na wszystkich odtwarzaczach DVD?

Witam. Szukałem ale nie znalazłem. Chodzi mi mianowicie o to, żeby filmy które mam (avi.) mozna było oglądać na wszystkich odtwarzaczach stacjonarnych DVD, ale tak, żeby na płytkę weszło więcej niż jeden film. Próbowałem konwertować ( w programie MediaCoder) na format avi. z kontenerem XVID, ale to nie rusza na wszystkich odtwarzaczach. Chcę spróbować zamiast XVID dać DIVX, ale sądzę że to tez nie ruszy na wszystkich. Może kontener MPEG4??? Proszę o radę.

Witaj,

Zamiast się tak męczyć proponuję wydatek 150 - 200 zł i zakup dobrego trwałego odtwarzacz np: Manta. Czyta wszystko i płyty z wszystkich regionów.

To ze mu przeczyta na jednym DVD to nie oznacza ze na innym tez będzie czytać, niektóre są wybredne i nie czytają każdej płytki. Nie ma na to złotego środka.

Jeśli filmy mają się odtwarzać na wszystkich odtwarzaczach DVD, to muszą być w formacie DVD-Video.

Dodatkow pamiętając, by nagrywać je na płytach DVD+R za pomocą nagrywarki, która ma możliwość zmiany BooType na DVD-ROM, za pomocą programu, który ma możliwość rozpoznania takiej nagrywarki i ustawienia w nim BookType na DVD-ROM (np. Nero).

To oznacze, że podczas konwersji zostanie zmieniony format kompresji na MPEG-2, czyli ok. 2 godz. filmu zajmą cała płytę.

Jeżeli zwiększysz stopień kompresji, tak, by 2 pełnometrażowe filmy wchodziły na jedną płytę DVD 4,7GB, to wówczas ich jakośc będzie gorsza niż w źródłowych plikach AVI, czy, jakie tam masz inne badziewie.

Krótko mówiąc, na jednej płycie DVD 4,7GB z normalną jakością zmieścisz jeden pełnometrażowy film w formacie DVD-Video.

I nia da siętego obejść bez ogromnej utraty jakości.

Programy, którymi możesz tego dokonać, to np.:

AVI2DVD, Any Video Converter 2.5.9, Any DVD Converter Pro 3.58, Nero Vision… i wiele innych.

Wystarczy stuknąć w Google.

Hmmm…no właśnie. Rzecz w tym że wiem jak zrobić DVD-Video, tylko tak jak było napisane wejdzie na płytkę jeden film. A mi chodzi żeby wrzucić np ze 3, 4 aviki na jedna płytkę. U mnie z odtwarzaniem avi (XVid) nie ma problemu, ale u znajomych nie czyta ich. Ktoś mi mówił, że avi z kodekiem XVid odtworzą praktycznie wszystkie odtwarzacze…mylił się. Podobno wszystkie odtwarzacze powinny czytać avi z kodekiem MPEG4. Ale ile w tym prawdy, nie wiem. Spróbuję pokodować w różnych kodekach…może coś wyjdzie. A jak nie, no to zostaje tylko DVD-Video :frowning: Zobzczymy. Tak czy inaczej dzięki.