Filmy na YouTubie nie buforują się


(aeroe) #1

Witam

Mam problem, dotyczy on serwisu YouTube. Mianowicie słabo buforują mi się filmy a następnie, przestają buforować w różnych momentach (czasem 30 sekund a czasami nawet 5 sekund nie dociągnie). Nie pomaga przełączanie jakości wyświetlanego obrazu (720p, 360p, 240p, 144p).

Mam internet o szybkości 6mbps.


(lordjahu) #2

Widzę że nie ty jeden masz z tym problem


(Maha) #3

Youtube wprowadziło nowy protokół  strumieniowania Dynamic Adaptive Streaming over HTTP lub w skrócie DASH. “Ciągnie” on filmiki stopniowo, a nie ciągle jak kiedyś, no i często na tych stopniach się zatrzymują. Pomóc może (ale nie musi) dodatek/skrypt YouTube Center: https://github.com/YePpHa/YouTubeCenter/wiki     lub najświeższe wersje beta: https://github.com/YePpHa/YouTubeCenter/wiki/Developer-Version . Po instalacji w prawym górnym rogu strony youtube będzie trybik, przez który wchodzimy w panel ustawień - Odtwarzacz - Ogólne i odptaszkowujemy Odtwarzanie Dash. Podobnie w Odtwarzacze zewnętrzne - Zadokowane. U mnie jednak nie zawsze to działa i czasem nawet kilka razy muszę odświeżyć stronę zanim zaskoczy, a łącze i kompa mam szybkie. Jest nadzieja, że chłopaki w końcu rozgryzą tego Dash-a, bo bety ukazują się bardzo często.

 

Niestety wyłączenie Dash-a powoduje zniknięcie wyboru jakości 480p i powyżej 720p. Ma to chyba związek też z tym, że dla tych jakości audio i video są strumieniowane oddzielnie.

 

PS. Są już chyba dodatki, które je łączą prawidłowo w jeden plik/kontener przy ściąganiu.


(aeroe) #4

Dzięki za udzielone odpowiedzi. Nic, trzeba będzie się przyzwyczaić do tego “gorszego” standardu.


(Djzon) #5

Ja też mam ten sam problem. Ewidentnie wina leży po stronie YouTube (prawdopodobnie przeciążone serwery) lub inne czynniki.

Nie ma sensu doszukiwac się problemów w Flash, cookie itp. to raczej nie pomoże , trzeba odczekać pewien czas aby coś zaczęło działać dobrze.

 

Mam pytanie masz NETIA ?

Jesli tak to zmien na ich zalecane DNS (to pomoże)