Filmy na YouTubie nie buforują się

Witam

Mam problem, dotyczy on serwisu YouTube. Mianowicie słabo buforują mi się filmy a następnie, przestają buforować w różnych momentach (czasem 30 sekund a czasami nawet 5 sekund nie dociągnie). Nie pomaga przełączanie jakości wyświetlanego obrazu (720p, 360p, 240p, 144p).

Mam internet o szybkości 6mbps.

Widzę że nie ty jeden masz z tym problem

Youtube wprowadziło nowy protokół  strumieniowania Dynamic Adaptive Streaming over HTTP lub w skrócie DASH. “Ciągnie” on filmiki stopniowo, a nie ciągle jak kiedyś, no i często na tych stopniach się zatrzymują. Pomóc może (ale nie musi) dodatek/skrypt YouTube Center: https://github.com/YePpHa/YouTubeCenter/wiki     lub najświeższe wersje beta: https://github.com/YePpHa/YouTubeCenter/wiki/Developer-Version . Po instalacji w prawym górnym rogu strony youtube będzie trybik, przez który wchodzimy w panel ustawień - Odtwarzacz - Ogólne i odptaszkowujemy Odtwarzanie Dash. Podobnie w Odtwarzacze zewnętrzne - Zadokowane. U mnie jednak nie zawsze to działa i czasem nawet kilka razy muszę odświeżyć stronę zanim zaskoczy, a łącze i kompa mam szybkie. Jest nadzieja, że chłopaki w końcu rozgryzą tego Dash-a, bo bety ukazują się bardzo często.

 

Niestety wyłączenie Dash-a powoduje zniknięcie wyboru jakości 480p i powyżej 720p. Ma to chyba związek też z tym, że dla tych jakości audio i video są strumieniowane oddzielnie.

 

PS. Są już chyba dodatki, które je łączą prawidłowo w jeden plik/kontener przy ściąganiu.

Dzięki za udzielone odpowiedzi. Nic, trzeba będzie się przyzwyczaić do tego “gorszego” standardu.

Ja też mam ten sam problem. Ewidentnie wina leży po stronie YouTube (prawdopodobnie przeciążone serwery) lub inne czynniki.

Nie ma sensu doszukiwac się problemów w Flash, cookie itp. to raczej nie pomoże , trzeba odczekać pewien czas aby coś zaczęło działać dobrze.

 

Mam pytanie masz NETIA ?

Jesli tak to zmien na ich zalecane DNS (to pomoże)