Filmy się zacinają, pliki instalacyjne programów nie otwierają się

(Andv) #1

Po około minucie oglądania filmu (na dowolnej stronie www), obraz na ogół początkowo zwalnia, po po czym zawsze zatrzymuje się, a dźwięk idzie dalej. W dodatku, równocześnie z zacinaniem się filmu, zacina się także kursor - zamiast płynnie, przesuwa się po ekranie skokowo, jakby szedł po nierównym podłożu. Gdy wyłączę przeglądarkę, odczekam około kilkunastu sekund, po czym znowu próbuję oglądać film - cała sytuacja się powtarza. Gdyby nie to, że równolegle z zacinaniem się filmu, zacina się także kursor, uznałbym, że to wina przeglądarki (Firefox - aktualna wersja). Dodam, że po reinstalacji systemu nie instalowałem Adobe Flash Player, bo podobno może być przyczyną problemów z odtwarzaniem filmów na YouTube.
Na wszelki wypadek chciałem sprawdzić, jak będzie się odtwarzać filmy w innej przeglądarce. Pobrałem pliki instalacyjne Opery i Lunacsape (z dobreprogramy.pl), ale nie mogę ich otworzyć (nie reagują na kliknięcia). Pobrałem też plik instalacyjny programu SMPlayer (być może ten program uwolniłby mnie od problemu z oglądaniem filmów), ale ten plik instalacyjny także nie reaguje na kliknięcie. Proszę o jakąś pomoc.

Jaki darmowy program antywirusowy na Windows XP?
(krystian3w) #2

Dodam, że po reinstalacji systemu nie instalowałem Adobe Flash Player, bo podobno może być przyczyną problemów z odtwarzaniem filmów na YouTube.

Zaktualizuj system z poziomu Windows Update.
Zainstaluj też najnowsze sterowniki do podzespołów.

zainstalowałem Lunacsape

Nie instaluj program nie warty uwagi, nakładka na IE, nie ma dobrej obsługi silnika firefox / chrome (archaiczne wersje ściąga po ich aktywacji).

(Andv) #3

Zapomniałem napisać, że mam Windows XP (laptop Levovo 3000, 10-letni, ale nigdy nie miał awarii), Windows Update nie działa, więc nie zaktualizuję.
Dzięki za informację co do przeglądarki.

(Astor44) #4

A spróbuj jeszcze pobrać i zainstalować: https://www.slimjet.com/en/dlpage_xp.php Niebieski przycisk, pierwszy z góry. To wersja dla WinXP, powinna się dać instalować. Wersja jest PL. Niepokoi sam fakt, że instalatory Ci się nie uruchamiają.

(Andv) #5

Ściągnąłem plik instalacyjny, ale tak jak poprzednie, nie otwiera się. Nigdy wcześniej nie zdarzyła mi taka sytuacja.

(Andv) #6

Przez pomyłkę ściągnąłem plik z banera, nie z drugiego przycisku. Po zauważeniu błędu zrobiłem tak, jak napisałeś. Przeglądarka się zainstalowała i filmy dają się oglądać, aczkolwiek obraz nie jest idealnie płynny. W sumie, da się z tym żyć. Bardzo dziękuję za pomoc.

Pozostaje jeszcze sprawa plików instalacyjnych, które nie chcą reagować na próby ich otwarcia. Wina jest z pewnością po stronie komputera.

(Astor44) #7

Ściślej, wina jest po stronie systemu operacyjnego, czyli (niestety) przestarzałego Windows’a XP. Tak, czy inaczej Slimjet staje się powoli jedynym, jakim takim wyjściem z tego typu problemów.

(Andv) #8

Parę tygodni temu robiłem reinstalację systemu. Z otwarciem ściągniętych plików instalacyjnych i zainstalowaniem programów nie miałem żadnego problemu.

(Bartosz82) #9

A Czy jest może wersja portable tego ? i ewentualnie jaki dodatek do blokowania reklam mogę używać w tej przeglądarce ? ublock origin ? Adguard ?
Czy ta przeglądarka będzie się aktualizować sama co jakiś czas do nowszej wersji ? Czy to jest ostatnia wersja wydana na windows XP ?

(Astor44) #10

Nie będzie się aktualizowała i zresztą nie ma się aktualizować, bo to ostatnia wersja przeznaczona specjalnie dla WinXP i Visty.
Zaraz pod przyciskiem do pobierania wersji instalacyjnej jest link pn. Portable version: https://www.slimjet.com/en/dlpage_xp.php
O blokerach reklam nie wypowiem się, bo nie stosuję, chociaż przeglądarka bodaj sama to proponuje. Proponuje też samoaktualizację, ale nie radzę tego potwierdzać.

(Bartosz82) #11

I jest to wersja po polsku ?

(Astor44) #12

Tak, oczywiście.

(Andv) #13

Slimjet dość szybko zaczął mi się zachowywać podobnie jak Firefox - nie dawało się normalnie oglądać filmów. Gdy przy próbie modyfikacji zdjęcia nie otworzył mi się Paint, miałem już dość i zrobiłem ponowną reinstalację systemu. Tym razem zainstalowałem Firefox 43.0.4 i wyłączyłem jego aktualizacje. Filmy wyświetlają się idealnie. Slimjet przed reinstalacją przeniosłem na pendrive i nie przenosiłem ponownie na komputer. Gdy go uruchomiłem z pendrive’a, filmy ponownie wyświetlają się w nim normalnie.
Pliki instalacyjne też znowu się normalnie otwierają.

(krystian3w) #14

Widać windows padł i wymagał reinstalacji.