Filmy w HD

(Hubert Knight) #1

Czy do odtwarzania filmów w HD (1080p) na komputerze potrzebny jest jakiś specjalny program?

(bigstar90) #2

Przede wszystkim potrzebny jest mocny sprzęt, a w zależności od tego jakiego OS'a używasz, owszem potrzebny może być jak to nazwałeś "specjalny program".

(antiferno) #3

Video Lan powinien sobie poradzić

(Mmiszczuk) #4

Nie trzeba mieć specjalnego programu. Nie trzeba mieć mocnego komputera (wystarczy odpowiednia karta graficzna).

(Hubert Knight) #5

Tak. Mam kartę obslugugującą full HD i taki sam monitor. Ram - 4 giga i procesor 2 razy 2,8 ghz. Chodzi mi tylko czy trzeba jakis specjalny program czy wystarczy WMP? Trzeba jakies kodeki?

(Danielm86) #6

może być WMP.

(Karolekc5) #7

Hmmmm a co ma karta do tego?? Ja nie mam tak zwanej karty HD i mogę se oglądać Film w jakości 1080p

Mi się wydaje ze raczej do tego jest potrzebny szybszy procek gdyż to on musi rozkodować obraz.

do tego nie trzeba zainstalować np. CoreAVC ? + kodek do dźwięku?

(Protofik+Dobreprogramy Pl) #8

żeby filmy hd chodziły na bardzo słabym kompie (np athlon 4200+ z geforce 8500gt) wystarczą odpowiednie kodeki.

odinstaluj wszystkie jakie masz na kompie i zainstaluj to w takiej kolejności:

realalt

cccp

coreavc

quicktime alternative.

Ta kombinacja odtwarza prawie wszystkie filmy nie obciążając zbytnio sprzętu.

Wszystko się będzie otwierać w media player classic home cinema

Pozdrawiam.

(Karolekc5) #9

hehehe dobre :smiley: :smiley:

(antiferno) #10

Video Lan pociągnie wszystko bez instalowania dodatkowych kodeków i po co robić taki bajzel w systemie...

(fiero) #11

To poczytaj o wspomaganiu odtwarzania formatów h264, VC1 przez kartę graficzną to będziesz wiedział "co ma do tego".

(sla17) #12

Lepsza karta odciąży procek :slight_smile: Bynajmniej tak mi tłumaczyli, przy słabszej grafice cała robota "zwalana" jest na procek.