Filmy w HD

Czy do odtwarzania filmów w HD (1080p) na komputerze potrzebny jest jakiś specjalny program?

Przede wszystkim potrzebny jest mocny sprzęt, a w zależności od tego jakiego OS’a używasz, owszem potrzebny może być jak to nazwałeś “specjalny program”.

Video Lan powinien sobie poradzić

Nie trzeba mieć specjalnego programu. Nie trzeba mieć mocnego komputera (wystarczy odpowiednia karta graficzna).

Tak. Mam kartę obslugugującą full HD i taki sam monitor. Ram - 4 giga i procesor 2 razy 2,8 ghz. Chodzi mi tylko czy trzeba jakis specjalny program czy wystarczy WMP? Trzeba jakies kodeki?

może być WMP.

Hmmmm a co ma karta do tego?? Ja nie mam tak zwanej karty HD i mogę se oglądać Film w jakości 1080p

Mi się wydaje ze raczej do tego jest potrzebny szybszy procek gdyż to on musi rozkodować obraz.

do tego nie trzeba zainstalować np. CoreAVC ? + kodek do dźwięku?

żeby filmy hd chodziły na bardzo słabym kompie (np athlon 4200+ z geforce 8500gt) wystarczą odpowiednie kodeki.

odinstaluj wszystkie jakie masz na kompie i zainstaluj to w takiej kolejności:

realalt

cccp

coreavc

quicktime alternative.

Ta kombinacja odtwarza prawie wszystkie filmy nie obciążając zbytnio sprzętu.

Wszystko się będzie otwierać w media player classic home cinema

Pozdrawiam.

hehehe dobre :smiley: :smiley:

Video Lan pociągnie wszystko bez instalowania dodatkowych kodeków i po co robić taki bajzel w systemie…

To poczytaj o wspomaganiu odtwarzania formatów h264, VC1 przez kartę graficzną to będziesz wiedział “co ma do tego”.

Lepsza karta odciąży procek :slight_smile: Bynajmniej tak mi tłumaczyli, przy słabszej grafice cała robota “zwalana” jest na procek.