Filmy w kmplayer, zamiast w wmp 11

witam

jak skojarzyć pliki video, żeby się otwierało w kmplayer, zamiast w wmp 11?

mam vista home premium.

Start -> Programy domyślne

ppm na ikone z fimem, otwórz za pomocą, wybierz kmp player, zaznacz opcję “zawsze używaj tego programu…” i klik ok, teraz 2x klik na film, otworzy się w kmp…

mam KMPlayer 2.9.3.1428 PLPortable z kodekami otwiera wszystko ale ostatnio oglądam wszystko na WMP 11 i stwierdzam że też jest dobry tylko trzeba skonfigurować w opcjach + zrobić żeby czytał napisy .

jak zrobić żeby czytały napisy

Windows Media Player - teraz odtwarzane - więcej opcji - typy plików i odhaczamy - ok

teraz zrobimy żeby Windows Media Player czytał ci napisy

Windows media player a włączanie napisów

metoda 1

Można zrobić to przez filtr ffdshow.- wchodzimy w zakładkę i z lewej strony na liście znajdujemy napisy i odhaczamy - ok i nam czyta film z napisami

metoda 2

Zainstaluj wtyczkę DivXG400 działa z każdym odtwarzaczem

potrzebujesz tego kodeka :

http://www.free-codecs.com/download/DivXG400.htm

Bo to żeby były znaki PL zależy od kodeka/filtra sam w sobie WMP nie obsługuje wyświetlania napisów w filmach *.avi

divxg400 - wystarczyło tam zmienić na polisch i styl środkowoeuropejski i już wszystko gra

jeżeli chcesz bardzo używać programu Windows Media Player to przy tych kodekach które podałem będzie program DirectVobSub który otwiera napisy nawet w WMP

Polecam ci ten odtwarzacz a zapomnisz o problemach z filmami KMPlayer 2.9.3.1428 portable waga ok 40MB środku kodeki i po kłopocie szukać w Google i nie będziesz chciał innych odtwarzaczy znać .

KMPlayer 2.9.3.1428 portable a lektor inaczej program EXpressivo

działa bez problemu.

F2 > Przetwarzanie napisów > Wielokrotne języki/TTS: Tekst do mowy:

Zaznaczyć: odczytaj napisy filmu włączając tekst

Wybrać z pola silnik TTS: Ivona 1,0s

W wersji 2.9.3.1431 -->F2 , w lewym panelu na dole opcja skojarzenia/zrzut , środkowa zakładka skojarzenia i wybieramy opcję -. wszystkie video

niestety nie ma tam odtarzacza wmp ani kmplayer :frowning:

Drobna uwaga…

Wyłączyłeś najpierw skojarzenia plików w konfiguracji WMP (jeśli tego nie zrobisz mogą być przywracane), a później włączyłeś w konfiguracji KMP?

gdzie?

Narzędzia > Opcje > Typy plików :?:

ja takiego czegoś nie mam w wmp :frowning:

Jaki masz ustawiony widok w WMP?

Zresztą… może pokaż zrzut ekranu opcji WMP.

proszę

b5338b427041f499m.jpg

Hmm…

Zmienianie programów używanych domyślnie w systemie Windows > kliknij: Jeśli program nie jest wyświetlany na liście Programy

ja mam vista home premium 32bit oem.

czyli trzeba w programy domyślnie, zmienić na kmp?

witam, robie wszystko, o czym piszecie (wybierz domyslny -> przegladaj itp), ale na liscie nadal nie wyswietla sie KMP… help! :frowning: (w KMP juz mam ustawione skojarzenia, ale nadal nic)

A tego próbowałeś