Filmy w sklepie sprzedającym cukrowe ozdoby ślubne na tort

Od jakiegoś czasu (prawdopodobnie wynika to z aktualizacji czegoś - przeglądarka/flash) zaczęły mi się odtwarzać automatycznie filmy z YT zamieszczone na stronach. Da się to jakoś wyłączyć?

Ogólnie chodzi o sklep sprzedający dekoracje cukiernicze na torty, okolicznościowe dekoracje ślubne i komunijne oraz inne dodatki do dekorowania ciast jak np. masa cukrowa itp.

Adres: http://www.sweetdecor.pl

Na stronie głównej dodawane są filmiki YT z różnymi wydarzeniami, np. relacji z warsztatów cukierniczych, czy prezentacji dekoracji oraz inne.

Co prawda nigdzie nie wiedziałem tej opcje ale chyba wydaje mi się że się nie da, takie coś jest chyba od bardzo dawna.

Tak jest już bardzo długo, więc nie rozumiem skąd to pytanie. Nie da się tego zmienić, ponieważ to jest raczej zaprogramowane na stronie.

Trochę nieodpowiednio może sformułowałem pytanie - mi nie chodzi o to jak wyłączyć u siebie, tylko na stronie właśnie, bo to wkurza użytkowników zapewne - jak ktoś wchodzi i mu się odtwarza dźwięk i film gdzieś tam na dole strony. To odstrasza użytkowników.

Chyba się dodaje do adresu includowanego obiektu autoplay=“0” po “?” albo w znaczniku embed teraz już nie pamiętam dokładnie, ale jakoś tak to było.

po &, tak wiem ale autoplay=0 nie działa.

kod wstawiający filmik wygląda tak:

ale widzę też filmiki nie odtwarzające się automatycznie i zajrzałem do kodu:

[/code]

więc może powinienem dodać te znaczniki object i param chociaż nie wiem co to jest, a może to chodzi o to &version=3 ?? albo jeszcze o coś innego

Param, to chyba dla wstawiania dodatkowych parametrów dla object,

Może spróbuj:

Starsze filmy odtwarzane są we flash, nowsze (automatycznie odtwarzane) w HTML5. Na to chyba nie ma wpływu. Możesz włączyć w przeglądarkę opcję wtyczek na żądanie - tj klikasz element który ma się “uruchomić”.

Ale to u siebie… Mi bardziej chodzi o użytkowników, bo na pewno jest to denerwujące jak coś nagle zaczyna grać z zaskoczenia.

To się zrobiło jakoś nie dawno przy którjeś z ostatnich 3-4 aktualizacji flashplayera (tak mi się wydaje) bo może też wynikać to całkiem z czego innego.

Możesz podstawić obrazek, po kliknęciu na niego podmieniasz w JS

autoplay=0 nie nic nie zmienia, może powinienem w ogóle usunąć ten parametr, popróbuję.

Jak podmienić obrazek na obiekt w js to nie wiem za bardzo, ale przychodzi mi jeszcze takie inne rozwiązanie do głowy - może zrobię obrazek z linkiem, a filmik dam na podstronę - po kliknięciu obrazka użytkownik zostanie przeniesiony na osobną podstronę i odtworzy się filmik. Mało "subtelne, ale mniej denerwujące.

To najprostsze rozwiązanie.