Filmy z cyfrówki

Witam!

Dziś w dobie aparatów cyfrowych na naszych dyskach lądują tysiące zdjęć i setki filmów robionych aparatami cyfrowymi. W pewnym momencie należy pomyśleć o ich archiwizacji i tu rozpoczyna się mój problem…

Posiadam aparat samsung d-900 robi filmy w formacie .avi

(szerokość: 640wyskość:480 pikseli, czas trwania:00:01:58 szybkośc transmisji bitów:176kb/s rozmiar próbki audio: 8 bitów ,format dźwięku: CCITT u-Law , szybkość klatek:30klatek /s, szybkość danych: 1154kb/s)-dane z właściwość piku.

Do momentu kiedy film leży na moim dysku odtwarza sie normalnie i nie sprawia żadnych problemów. Jazdy zaczynają się gdy nagram pliki na dvd-rom bądź jakakolwiek płytę. w trakcie odtwarzania filmik raz odtwarza się w zwolnionym tempie, innym razem zbyt szybko a czasami normalnie. Gdyby sytuacja ta występowała tylko u mnie to rozumiem ale filmiki te po przeniesieniu np. za pomocą pen drive na inny komputer zachowują się tak samo. dodam że po skopiowaniu plików na macierzysty dysk odtwarzają się normalnie. Jak może być tego przyczyna? I jak się tego pozbyć? Mam win xp home, kodeki: xpcodec pack.

a dostałeś może jakieś oprogramowanie do aparatu (ja do sony dostałem i jest bez problemu), spróbuj kupić lepszą płytkę, a na tym innym kompie może codeki trzeba dograć?

Płytki były testowane rożne głównie sonny. Oprogramowanie dostałem i jest zainstalowane wraz z wszystkimi dołączonymi sterownikami. Co sie tyczy drugiego komputera to wgrywałem inne sterowniki (fddShow full pack najnowszy) i jest to samo. Tu tez nie ma problemu dopóki odtwarzam z dysku na który przerzuciłem dane z aparatu problem jet przy dyskach wymiennych i dyskach twardych na innym PC.

al.exe , spróbuj przekonwertować filmy przez np. Windows Movie Maker i zobacz czy problem będzie występował nadal. Myślę że w tym przypadku znaczeniem ma szybkość danych w pliku filmowym.